Zdrowie

Zgłoś pracowników na szczepienia przeciwko COVID-19

Szpital Powiatowy w Pszczynie zaprasza zakłady pracy do zgłaszania chętnych pracowników na szczepienia przeciwko COVID-19. Warunki współpracy będą ustalane indywidualnie.

Budynek pszczyńskiego szpitala od strony Izby Przyjęć.

Jeśli Twoi pracownicy wyrażają chęć wzięcia udziału w szczepieniach przeciwko COVID-19 zorganizowanych przez zakład pracy, to możesz zgłosić akces do szczepienia w punkcie szczepień w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie.

Aby wziąć udział w programie, zakład pracy powinien zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W formularzu otwiera się w nowym oknie należy wskazać liczbę chętnych do zaszczepienia pracowników bez podawania ich danych osobowych. Zakład pracy może wystawić w tym samym czasie maksymalnie jedno zgłoszenie.

Pracodawcy uczestniczący w programie:

• pojedynczy pracodawca,
  • grupa pracodawców (np. z jednego budynku lub strefy przemysłowej, grupa kapitałowa, podwykonawcy głównego zgłaszającego podmiotu, itp.),
  • samorząd zawodowy lub stowarzyszenia branżowe,
  • szkoły wyższe: pracownicy i studenci (którzy ukończyli 18. rok życia).

Pracodawca może zgłosić wszystkich pracowników oraz osoby współpracujące (i członków ich rodzin) niezależnie od rodzaju umowy na podstawie, której są zatrudnieni.

Warunki współpracy ustalone zostaną indywidualnie z każdym zakładem pracy. Przedstawiciele zainteresowanych zakładów pracy proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 32 214 83 00.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Szczepienia przeciwko COVID-19 otwiera się w nowym oknie.

(źródło: Szpital Powiatowy w Pszczynie)

• Zdrowie

Poznaj ABCDE czerniaka

Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, a tym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.

• Zdrowie

Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się pierwszą dawką Pfizera bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.