Konkurs plastyczny: Ecie, pecie - zabawy z tradycją dla dzieci

Rusza nowy projekt edukacji regionalnej realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu przy wsparciu powiatu pszczyńskiego. Dzięki zaangażowaniu najmłodszych zostanie wydany zeszyt wspomagający edukację regionalno-muzyczną, który bezpłatnie trafi do wszystkich uczniów klas I-III w powiecie pszczyńskim.

Plakat. Namalowana dziewczyna z długimi włosami w stroju ludowym grająca na skrzypcach, a także chłopak w ludowym stroju grający na akordeonie.
fot. Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie zapraszają dzieci w wieku od 6 do 9 lat z terenu powiatu pszczyńskiego do udziału w konkursie plastycznym „Ecie, pecie - zabawy z tradycją dla dzieci”.

Zadaniem dzieci będzie stworzenie ilustracji do jednej z dziesięciu wybranych pieśni ludowych ze śpiewnika „Koło mega łokiyneczka. Pieśni ludowe Ziemi Pszczyńskiej ze zbiorów rękopiśmiennych Mariana Cieśli”. Termin nadsyłania ilustracji mija 31 maja. Wyłonione w konkursie prace znajdą się w zeszycie wspomagającym edukację regionalno-muzyczną, który zostanie przekazany wszystkim uczniom klas I - III szkół podstawowych w powiecie pszczyńskim.

Konkurs plastyczny i wydanie zeszytu ćwiczeń, który bezpłatnie trafi dla najmłodszych uczniów jest częścią szerokiego projektu edukacji regionalnej „Ecie, pecie - zabawy z tradycją dla dzieci”. - Chcemy przybliżyć dzieciom muzykę ludową także poprzez nagranie piosenek przez dziecięcy zespół „Radość” i ścieżek dźwiękowych midi, przygotowanie filmu z instruktażem przeprowadzania lekcji z wykorzystaniem zeszytu ćwiczeń i koncertów edukacyjnych dla dzieci i nauczycieli - mówi Katarzyna Krzempek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu i podkreśla, że niestety spada znajomość kultury ludowej wśród najmłodszych, a te działania mają pomóc to zmienić.

Dzieci w strojach regionalnych. Jeden chłopiec przebrany jest za starszą osobę z długą brodą.
Dziecięcy zespół "Radość" w składzie z 2018 roku • fot. Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie

- Projekt pozwoli w innowacyjny sposób dotrzeć do najmłodszych, zaszczepiając w nich miłość i zrozumienie dla tradycji swojego regionu, a nauczycielom da pewne i gotowe rozwiązania do pracy z dziećmi - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która objęła patronat nad konkursem plastycznym. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu powiatu pszczyńskiego.

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

[Treść plakatu:]
Konkurs plastyczny „Ecie, pecie”
dla dzieci w wieku 6 - 9 lat z powiatu pszczyńskiego.
Konkurs został objęty patronatem Starosty Powiatu Pszczyńskiego.
Regulamin i szczegóły: www.kulturasuszec.pl otwiera się w nowym oknie
[Koniec treści plakatu.]

Do pobrania:

1. Regulamin konkursu plastycznego otwiera się w nowym oknie,
  2. Formularz zgłoszeniowy do konkursu plastycznego otwiera się w nowym oknie.

Wybrane pieśni:

Więcej informacji: