Zdrowie

Brak wolnych terminów w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych

Na szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie zarejestrowało się do tej pory 8550 osób. Rejestracja została wstrzymana z powodu braku wolnych terminów do czasu udostępnienia przez stronę rządową większej ilości szczepionek.

Wnętrze hali sportowej w Pszczynie, przeorganizowanej na punkt szczepień powszechnych. Na pierwszym planie zielone banery z logiem powiatu, na środku punkt informacyjny i stanowiska do szczepień.
W przypadku uzyskania dodatkowych szczepionek informacja o wznowieniu rejestracji zostanie podana na powiatowej stronie internetowej

Z powodu braku wolnych terminów nie jest możliwa rejestracja do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w hali POSiR w Pszczynie. Pacjenci nie mogą się rejestrować ani przez infolinię 989, Internetowe Konto Pacjenta, ani przez telefony uruchomione w punkcie. Grafik szczepień został rozpisany do końca maja, a terminy wyczerpały się 30 kwietnia. Do tej pory zarejestrowało się 8550 osób, bo tyle szczepionek zagwarantowała strona rządowa.

- Zgłosiliśmy chęć wykonywania minimum 500 szczepień dziennie. Na razie otrzymujemy 1710 szczepionek tygodniowo, możemy więc szczepić ok. 240 osób dziennie. Potencjał jest zatem dwa razy większy - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

W czerwcu w punkcie będą podawane drugie dawki szczepionki. - Jesteśmy gotowi, by uruchomić więcej zespołów szczepiących. Takie jest też zapotrzebowanie ze strony naszych mieszkańców - podkreśla starosta.

Jeżeli strona rządowa zagwarantuje dostawy większej ilości szczepionek, rejestracja zostanie wznowiona. Niezwłocznie o tym poinformujemy.

WAŻNE! Infolinia powiatowego punktu szczepień w hali POSiR w Pszczynie jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00, numery telefonów:

  • 730 002 488
  • 577 877 388

Osobne numery przeznaczone wyłącznie do rejestracji na szczepienia zostaną ponownie uruchomione wraz z zapewnieniem nowych dostaw szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości