Zdrowie

Powiatowy raport szczepień przeciwko COVID-19

Publikujemy codzienne dane dotyczące liczby szczepień przeciwko COVID-19 wykonanych w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Zamenhofa 5a w Pszczynie.

dłonie w rękawiczkach, trzymające fiolkę ze szczepionką i strzykawkę z igłą.
  • Liczba wszystkich wykonanych szczepień w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych na dzień 11.05.2021 r., godz. 20.00: 3616
  • Szczepienia wykonane w punkcie w dniu 11 maja: 192

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie został uruchomiony we wtorek, 27 kwietnia. Punkt może szczepić 500 osób dziennie i więcej, wszystko zależy jednak od ilości dostarczanych przez stronę rządową szczepionek. Organizatorem punktu jest powiat pszczyński.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia otwiera się w nowym oknie można zapoznać się z raportem szczepień z podziałem na kraj, województwa i powiaty.

Do tej pory we wszystkich punktach szczepień na terenie powiatu pszczyńskiego wykonano: 18 424 szczepień, liczba osób w pełni zaszczepionych: 4 222.

Wnętrze hali sportowej w Pszczynie, przeorganizowanej na punkt szczepień powszechnych. Na pierwszym planie zielone banery z logiem powiatu, na środku punkt informacyjny i stanowiska do szczepień.
Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zorganizowany przez powiat pszczyński w hali POSiR w Pszczynie

Sytuacja epidemiologiczna: 2 - 7 maja

98 nowych potwierdzonych przypadków zakażeń - to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, podawane przez Ministerstwo Zdrowia.

Brak wolnych terminów w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych

Na szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie zarejestrowało się do tej pory 8550 osób. Rejestracja została wstrzymana z powodu braku wolnych terminów do czasu udostępnienia przez stronę rządową większej ilości szczepionek.

• Zdrowie

Pierwsi pacjenci już po szczepieniach

Przyspieszają szczepienia w powiecie pszczyńskim. We wtorek, 27 kwietnia uruchomiony został Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych. Do piątku pierwszą dawkę szczepionki otrzyma tu 810 pacjentów, a w pierwszym tygodniu działalności łącznie 1710 osób.