Zdrowie

Powiatowy raport szczepień przeciwko COVID-19

Publikujemy codzienne dane dotyczące liczby szczepień przeciwko COVID-19 wykonanych w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Zamenhofa 5a w Pszczynie.

dłonie w rękawiczkach, trzymające fiolkę ze szczepionką i strzykawkę z igłą.
  • Liczba wszystkich wykonanych szczepień w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych na dzień 20.06.2021 r., godz. 20.00: 16 072, w tym druga dawka: 4943
  • Szczepienia wykonane w punkcie w dniu 20 czerwca: 232 (w tym druga dawka: 224)

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie został uruchomiony we wtorek, 27 kwietnia. Punkt może szczepić nawet 1000 osób dziennie, wszystko zależy jednak od ilości dostarczanych przez stronę rządową szczepionek. Organizatorem punktu jest Powiat Pszczyński.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia otwiera się w nowym oknie można zapoznać się z raportem szczepień z podziałem na kraj, województwa i powiaty.

Liczba szczepień wykonanych na terenie powiatu pszczyńskiego:
liczba szczepień ogólnie 42 921, w tym dawka druga ogółem 15 391.

Wnętrze hali sportowej w Pszczynie, przeorganizowanej na punkt szczepień powszechnych. Na pierwszym planie zielone banery z logiem powiatu, na środku punkt informacyjny i stanowiska do szczepień.
Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zorganizowany przez Powiat Pszczyński w hali POSiR w Pszczynie

• Zdrowie

Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.

• Zdrowie

Sytuacja epidemiologiczna: 12 - 18 czerwca

2 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, podane przez Ministerstwo Zdrowia.