Oświata

PZS nr 1 w Pszczynie. Dzień Otwarty Online

W czwartek, 29 kwietnia w formie online odbędzie się Dzień Otwarty Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie.

Baner z logiem szkoły i odbitymi śladami opon z hasztagiem #NowoczesnaSamochodówka.
fot. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie PZS nr 1 w Pszczynie zapraszają ósmoklasistów na Dzień Otwarty Online, który odbędzie się 29 kwietnia o godz. 17.00. Wydarzenie będzie dostępne na kanale YouTube otwiera się w nowym oknie.

Po spotkaniu do godz. 19.00 pod numerem telefonu 32 210 38 13 będą dyżurować - dyrektor szkoły oraz kierownik warsztatów szkolnych.

Poniżej zamieszczamy także harmonogram dyżurów nauczycieli, którzy będą odpowiadać na pytania związane z konkretnym zawodem. Zachęcamy do rozmów telefonicznych w dniach od 4 do 7 maja w godzinach od 15.00 do 18.00.

Harmonogram telefonicznych dyżurów nauczycieli

• 4 maja (wtorek) - grupa zawodów samochodowych i mechanicznych, tel. 32 210 38 13
  • 5 maja (środa) - zawody: technik chłodnictwa i klimatyzacji, monter sieci i instalacji sanitarnych oraz technik inżynierii sanitarnych, tel. 32 210 38 13
  • 6 maja (czwartek) - technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tel. 504 249 252
  • 6 maja (czwartek) - technik programista oraz informacje odnośnie praktyk zawodowych uczniów, kom. 504 032 040
  • 7 maja (piątek) - grupa zawodów usługowych łącznie z fryzjerem oraz pozostałe zawody, tel. 32 210 38 13. Będzie także możliwość rozmowy z doradcą zawodowym.

Zapraszamy do zapoznania się także z filmem o ludziach sukcesu otwiera się w nowym oknie, czyli absolwentach PZS nr 1 w Pszczynie, którzy opowiadają o szkole.

Materiały dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie otwiera się w nowym oknie.

(źródło: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie)

• Oświata

Akcja rekrutacyjna. Elektroniczne nabory do szkół ponadpodstawowych

17 maja rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych. Podobnie jak w ubiegłych latach proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat pszczyński będzie przebiegał z wykorzystaniem systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN.

• Oświata

W ZS nr 3 im. Janusza Korczaka powstanie zielona pracownia

Powiat pszczyński znalazł się w gronie laureatów konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Otrzyma dotację w wysokości 32 tys. zł na utworzenie zielonej pracowni w Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.