Oświata

Uczniowie PZS nr 1 w Pszczynie uczestniczą w szkoleniach

Mimo przeciwności związanych z obostrzeniami uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie o profilu mechanik pojazdów samochodowych korzystają ze szkoleń zarówno on-line, jak i stacjonarnych.

Szary samochód zaparkowany na parkingu przed warsztatami samochodowymi.
fot. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Dzięki uprzejmości firmy Ecopless Kosmetyka Samochodowa, w PZS nr 1 w Pszczynie zostało zorganizowane szkolenie z oklejania samochodu (zmiana koloru), a dzięki firmie HEPU - szkolenie na temat pompy wody.

W połowie marca został także rozstrzygnięty konkurs dla uczniów klas o profilu mechanik pojazdów samochodowych. Przedstawiciel firmy HEPU będący sponsorem nagród wraz z dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie, kierownikiem warsztatów szkolnych i nauczycielem organizującym konkurs pogratulowali zwycięzcom i wręczyli nagrody.

Dzięki zaangażowaniu Pana Dawida Lekkiego konkursy dla mechaników pojazdów samochodowych będą odbywać się cyklicznie. Na najlepszych uczestników czekają ciekawe nagrody. - Serdecznie zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie - mówi Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie.

(źródło: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie)

• Oświata

Akcja rekrutacyjna. Elektroniczne nabory do szkół ponadpodstawowych

17 maja rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych. Podobnie jak w ubiegłych latach proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat pszczyński będzie przebiegał z wykorzystaniem systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN.

• Oświata

W ZS nr 3 im. Janusza Korczaka powstanie zielona pracownia

Powiat pszczyński znalazł się w gronie laureatów konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Otrzyma dotację w wysokości 32 tys. zł na utworzenie zielonej pracowni w Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.