Uczniowie PZS nr 1 w Pszczynie uczestniczą w szkoleniach

Mimo przeciwności związanych z obostrzeniami uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie o profilu mechanik pojazdów samochodowych korzystają ze szkoleń zarówno on-line, jak i stacjonarnych.

Szary samochód zaparkowany na parkingu przed warsztatami samochodowymi.
fot. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Dzięki uprzejmości firmy Ecopless Kosmetyka Samochodowa, w PZS nr 1 w Pszczynie zostało zorganizowane szkolenie z oklejania samochodu (zmiana koloru), a dzięki firmie HEPU - szkolenie na temat pompy wody.

W połowie marca został także rozstrzygnięty konkurs dla uczniów klas o profilu mechanik pojazdów samochodowych. Przedstawiciel firmy HEPU będący sponsorem nagród wraz z dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie, kierownikiem warsztatów szkolnych i nauczycielem organizującym konkurs pogratulowali zwycięzcom i wręczyli nagrody.

Dzięki zaangażowaniu Pana Dawida Lekkiego konkursy dla mechaników pojazdów samochodowych będą odbywać się cyklicznie. Na najlepszych uczestników czekają ciekawe nagrody. - Serdecznie zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie - mówi Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie.

(źródło: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie)

• Oświata

Mechatronicy z "Rolniczoka" na stażu zawodowym w Barcelonie

Początkiem marca grupa pięciu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęła praktyki w Barcelonie. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji praktykanci uczestniczyli w intensywnym kursie języka hiszpańskiego. Przeszli też szkolenie z pierwszej pomocy i uczestniczyli w zajęciach z przygotowania kulturowego.

• Oświata

Z byłym ambasadorem Hiszpanii o współpracy

Gościem starosty pszczyńskiej Barbary Bandoły oraz przewodniczącego Rady Powiatu Pawła Sadzy był hiszpański dyplomata Francisco Javier Sanabria Valderrama, w latach 2017-22 ambasador w Polsce.