W jaki sposób skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej?

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego bez wychodzenia z domu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy adwokatów i radców. Wystarczy, że zadzwonią i umówią się na poradę prawną.

Męska dłoń dotykająca znak wagi, symbolu sprawiedliwości.

W trakcie pandemii porady udzielane są telefonicznie. By skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 449 23 78.

Nieodpłatna pomoc prawna oraz poradnictwo obywatelskie są udzielane mieszkańcom, których nie stać na prawnika. Z bezpłatnych porad mogą skorzystać także przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w ostatnim roku nie zatrudniali żadnych pracowników.

Mieszkańcy mogą również korzystać z oferty jednostek nieodpłatnego poradnictwa. Można w nich uzyskać bezpłatne porady rodzinne, psychologiczne i pedagogiczne oraz z zakresu pomocy społecznej, praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy i prawa podatkowego.

Porady udzielane są także w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz w ramach interwencji kryzysowej bezrobotnym i osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Organizatorem pomocy prawnej jest powiat pszczyński. Zadanie finansowane jest ze środków budżetu państwa.

Do pobrania: Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, format pliku: DOCX, rozmiar: 81.58 KB

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.