Inwestycje

Będzie nowe boisko w PZS nr 2

Powiat pszczyński przygotowuje się do przebudowy układu komunikacyjnego oraz boiska sportowego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie.

Asfaltowe boisko ze zniszczoną nawierzchnią z dwoma bramkami.

Za budynkiem PZS nr 2 powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Projekt budowlany zakłada także przebudowę dróg wewnętrznych znajdujących się na terenie placówki - przy budynku sali gimnastycznej oraz internatu, a także budowę nowych miejsc parkingowych.

Trwa przygotowywanie procedury przetargowej. - Podejmujemy wszelkie starania, aby poprawić stan przyszkolnej infrastruktury sportowej. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie to największa powiatowa szkoła, do której uczęszcza ok.1200 uczniów. Chcemy, by po powrocie do nauki stacjonarnej mogli ćwiczyć na lekcjach wf-u w lepszych warunkach. Po godzinach pracy szkoły, obiekt będzie ogólnodostępny - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

• Inwestycje

Będzie remont cząstkowy DW 933

Na drodze wojewódzkiej na odcinku Pszczyna-Góra zostanie przeprowadzony remont cząstkowy odcinków jezdni o łącznej powierzchni ok. 4400 m2.

• Inwestycje

Jest bezpieczniej przy szkołach

Na ul. św. Jana Pawła II w Studzienicach i Woszcyckiej w Rudziczce zostały wybudowane wyniesione przejścia dla pieszych. Teraz przy placówkach szkolno-przedszkolnych kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu.