Oświata

Dzień Ziemi w ZS nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie do Światowego Dnia Ziemi przygotowali się już kilka tygodni wcześniej realizując projekt edukacyjny „Powietrze - źródło życia”. Poszczególne klasy uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych i artystycznych o tematyce ekologicznej.

Grupa uczniów stojących pod oknem trzymający w dłoniach plakat.
fot. Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie

Tegoroczny Dzień Ziemi miał nietypowy charakter, bowiem większość z nas pozostawała w domach. Jednak nie bezczynnie. Podczas zajęć online uczniowie planowali działania proekologiczne, a następnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

Uczniowie klas, którzy byli w szkole wzięli udział w obchodach święta naszej planety. Efekty ich pracy, jak zwykle przerosły nasze oczekiwania.

(źródło: Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie)

• Oświata

Akcja rekrutacyjna. Elektroniczne nabory do szkół ponadpodstawowych

17 maja rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych. Podobnie jak w ubiegłych latach proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat pszczyński będzie przebiegał z wykorzystaniem systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN.

• Oświata

W ZS nr 3 im. Janusza Korczaka powstanie zielona pracownia

Powiat pszczyński znalazł się w gronie laureatów konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Otrzyma dotację w wysokości 32 tys. zł na utworzenie zielonej pracowni w Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.