Zdrowie

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

Hala POSiR przedzielona białymi ściankami z numerami. W odstępach ustawione krzesła w poczekalni.
Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w hali POSiR gotowy. Teraz trzeba czekać na dostawę szczepionek.

W ostatnich dniach w hali POSiR trwały intensywne prace związane z wydzielaniem koniecznych stanowisk - punktu badań, stanowisk szczepień i poczekalni - zarówno dla osób, które oczekują przed i po szczepieniu. Punkt wyposażany był w niezbędne sprzęty - meble, sprzęt komputerowy, zestaw do udzielania pierwszej pomocy, kozetki, środki do odkażania i dezynfekcji. Został oznakowany ze wszystkich kierunków dojazdowych. - Stworzyliśmy pięć stanowisk szczepień, w tym jedno lekarskie. Jest punkt pomocy medycznej. Pacjenci będą wchodzić jednym wejściem i wychodzić z drugiej strony hali. Potencjał szczepień wynosi średnio 500 dawek dziennie, ale stopniowo chcemy go rozwijać - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Podczas odbioru, przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia podkreślali, że punkt jest bardzo dobrze wyposażony, dobrze przemyślany i gotowy do szczepień od zaraz. Zwracano uwagę na dodatkowe elementy, zwłaszcza bardzo dobre wyposażenie stanowiska do udzielania pierwszej pomocy oraz to, że w godzinach szczepień będzie dostępny ambulans grupy ratowniczej HKR Pszczyna.

- Kolejnym krokiem jest dodanie punktu do wykazu punktów szczepień, co mamy nadzieję stanie się szybko. Liczymy, że rozpoczniemy szczepienia w przyszłym tygodniu. Wszystko zależy od płynnych dostaw szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Poinformujemy o dokładnej dacie startu rejestracji oraz szczepień - mówi Barbara Bandoła.

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w hali POSiR szczepienia będą przeprowadzane w godzinach od 8.00 do 20.00 przez siedem dni w tygodniu. Do zespołów szczepiących zgłosiło się ok. 100 osób zainteresowanych pracą - to lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, inne osoby posiadające uprawnienia do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19, a także studenci kierunków medycznych i wolontariusze z grupy ratowniczej HKR Pszczyna.

Rejestracja do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 będzie możliwa na kilka sposobów - przez infolinię 989, SMS, e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl oraz kontakt telefoniczny z punktem w hali POSiR.

Przypominamy, że od poniedziałku działa infolinia Powiatowego Punktu Szczepień przeciwko COVID-19, zlokalizowanego w hali POSiR. Po informacje w sprawie szczepień w tym punkcie można dzwonić na numery telefonu: 730 002 488 oraz 577 877 388 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00).

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Sytuacja epidemiologiczna: 2 - 7 maja

    98 nowych potwierdzonych przypadków zakażeń - to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, podawane przez Ministerstwo Zdrowia.

  • Zdrowie

    Brak wolnych terminów w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych

    Na szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie zarejestrowało się do tej pory 8550 osób. Rejestracja została wstrzymana z powodu braku wolnych terminów do czasu udostępnienia przez stronę rządową większej ilości szczepionek.