Zdrowie

Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

Mężczyzna w czarnym kasku na motorze przed budynkiem pszczyńskiego oddziału RCKiK.
Marcin z Chorzowa to jedna z ostatnich osób, które oddały krew pierwszego dnia akcji • fot. Motoserce Pszczyna

Każdego roku w kwietniu w Pszczynie odbywa się Motoserce. Głównym celem akcji jest zbiórka krwi. Pandemia po raz drugi pokrzyżowała zorganizowanie parady motocykli i koncertów na pszczyńskim rynku, ale nie powstrzymała chętnych do podzielenia się tym, co najcenniejsze - krwią.

W poniedziałek z samego rana ruszyła akcja krwiodawstwa w pszczyńskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Bednorza 12. Krew można oddawać od poniedziałku do środy w dniach 12 - 14 kwietnia, 19 - 21 kwietnia oraz 26 - 28 kwietnia. Każda darczyńca na hasło „Motoserce” otrzyma pamiątkowy zestaw upominków.

- „Nie wszyscy łoroz” to hasło, które będzie nam towarzyszyło. Zdążycie - informuje Pszczyńska Grupa Motocyklowa, organizator akcji.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Sytuacja epidemiologiczna: 2 - 7 maja

    98 nowych potwierdzonych przypadków zakażeń - to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, podawane przez Ministerstwo Zdrowia.

  • Zdrowie

    Brak wolnych terminów w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych

    Na szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie zarejestrowało się do tej pory 8550 osób. Rejestracja została wstrzymana z powodu braku wolnych terminów do czasu udostępnienia przez stronę rządową większej ilości szczepionek.