Zdrowie

Nabór do zespołów szczepiących w punkcie szczepień masowych

Lekarze oraz pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne osoby posiadające kwalifikacje do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać chęć pracy w zespołach szczepiących punktu szczepień masowych tworzonego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

dłonie w rękawiczkach, trzymające fiolkę ze szczepionką i strzykawkę z igłą.

Powiat pszczyński utworzy punkt szczepień masowych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. - Trwają intensywne przygotowania, a najważniejsze w tym momencie jest skompletowanie kadry medycznej. Zapraszamy do pracy w zespołach szczepiących lekarzy oraz pielęgniarki, ratowników medycznych i inne osoby, które posiadają kwalifikacje do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciw COVID-19 - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - To dobra decyzja, że do programu szczepień zostaną włączone samorządy. Apelowaliśmy o to. Szczepienia będą mogły ruszyć po zatwierdzeniu naszego punktu. Już za dwa tygodnie mamy nadzieję szczepić kilkaset osób dziennie, dzięki czemu tempo szczepień w naszym powiecie znacznie przyspieszy. Powodzenie zależy od regularnych dostaw szczepionek ze strony rządowej - dodaje starosta.

Chęć pracy w zespołach szczepiących można zgłaszać pod następującymi numerami telefonów:

• 32 449 23 32
  • 32 449 23 33
  • 32 449 23 47

(w godzinach pracy starostwa - od poniedziałku do piątku od 7.30, w poniedziałki do 17.00, we wtorki, środy i czwartki do 15.30, natomiast w piątki do 14.00).

Ważna informacja dla mieszkańców!

Informacje związane z uruchomieniem punktu szczepień masowych w hali POSiR będą przekazywane na bieżąco. Nie jest jeszcze możliwa rejestracja na szczepienia w tym punkcie, ponieważ jest on w trakcie organizacji. Wstępny termin rozpoczęcia szczepień: 26 kwietnia.

• Zdrowie

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

• Zdrowie

Ruszyła infolinia powiatowego punktu szczepień w hali POSiR w Pszczynie

Od poniedziałku, 19 kwietnia osoby, które chcą uzyskać informacje na temat szczepień w organizowanym przez powiat pszczyński punkcie szczepień powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, mogą dzwonić pod jeden z dwóch dostępnych numerów telefonów.