Zdrowie

Nabór do zespołów szczepiących w punkcie szczepień masowych

Lekarze oraz pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne osoby posiadające kwalifikacje do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać chęć pracy w zespołach szczepiących punktu szczepień masowych tworzonego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

dłonie w rękawiczkach, trzymające fiolkę ze szczepionką i strzykawkę z igłą.

Powiat pszczyński utworzy punkt szczepień masowych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. - Trwają intensywne przygotowania, a najważniejsze w tym momencie jest skompletowanie kadry medycznej. Zapraszamy do pracy w zespołach szczepiących lekarzy oraz pielęgniarki, ratowników medycznych i inne osoby, które posiadają kwalifikacje do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciw COVID-19 - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - To dobra decyzja, że do programu szczepień zostaną włączone samorządy. Apelowaliśmy o to. Szczepienia będą mogły ruszyć po zatwierdzeniu naszego punktu. Już za dwa tygodnie mamy nadzieję szczepić kilkaset osób dziennie, dzięki czemu tempo szczepień w naszym powiecie znacznie przyspieszy. Powodzenie zależy od regularnych dostaw szczepionek ze strony rządowej - dodaje starosta.

Chęć pracy w zespołach szczepiących można zgłaszać pod następującymi numerami telefonów:

• 32 449 23 32
  • 32 449 23 33
  • 32 449 23 47

(w godzinach pracy starostwa - od poniedziałku do piątku od 7.30, w poniedziałki do 17.00, we wtorki, środy i czwartki do 15.30, natomiast w piątki do 14.00).

Ważna informacja dla mieszkańców!

Informacje związane z uruchomieniem punktu szczepień masowych w hali POSiR będą przekazywane na bieżąco. Nie jest jeszcze możliwa rejestracja na szczepienia w tym punkcie, ponieważ jest on w trakcie organizacji. Wstępny termin rozpoczęcia szczepień: 26 kwietnia.

• Zdrowie

Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

• Zdrowie

Powiat stworzy punkt szczepień masowych

Powiat pszczyński we współpracy z gminami odpowie na apel rządu, tworząc punkt szczepień masowych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwsze higienistki szkolne wyraziły już chęć szczepienia mieszkańców powiatu pszczyńskiego. - Bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność, ale nie mam wątpliwości, że kluczowa jest pomoc mieszkańcom i wspólna walka z pandemią - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.