Na niebiesko dla autyzmu

Starostwo Powiatowe w Pszczynie w ramach solidarności z osobami z autyzmem przyłączy się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”.

Budynek pszczyńskiego starostwa podświetlony w niebieskim kolorze. Noc.
fot. Andrzej Grynpeter

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, inaugurujący Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Tego dnia na całym świecie organizowana jest akcja zachęcająca do świecenia na niebiesko. Została zainicjowana dokładnie 10 lat temu. W Polsce jest propagowana przez Fundację Synapsis oraz wspierana przez firmy z branży nieruchomości.

Budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie o zmroku rozbłyśnie na niebiesko. - W geście solidarność i jedności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami kolejny rok z rzędu przyłączymy się do akcji "Zaświeć się na niebiesko" - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Mury pszczyńskiego starostwa do końca kwietnia będą podświetlone właśnie na ten kolor.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Jego objawy widoczne są w zakresie relacji społecznych, komunikowania się z innymi, zabawie i często także w sztywnych wzorach zachowań.

• Zdrowie

Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na stronie internetowej podatki.gov.pl.

Kondolencje

Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Pawła Skupina, zasłużonego trenera pszczyńskich lekkoatletów.