Ogólne

Na niebiesko dla autyzmu

Starostwo Powiatowe w Pszczynie w ramach solidarności z osobami z autyzmem przyłączy się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”.

Budynek pszczyńskiego starostwa podświetlony w niebieskim kolorze. Noc.
fot. Andrzej Grynpeter

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, inaugurujący Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Tego dnia na całym świecie organizowana jest akcja zachęcająca do świecenia na niebiesko. Została zainicjowana dokładnie 10 lat temu. W Polsce jest propagowana przez Fundację Synapsis oraz wspierana przez firmy z branży nieruchomości.

Budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie o zmroku rozbłyśnie na niebiesko. - W geście solidarność i jedności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami kolejny rok z rzędu przyłączymy się do akcji "Zaświeć się na niebiesko" - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Mury pszczyńskiego starostwa do końca kwietnia będą podświetlone właśnie na ten kolor.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Jego objawy widoczne są w zakresie relacji społecznych, komunikowania się z innymi, zabawie i często także w sztywnych wzorach zachowań.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Zdrowie

  Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

  W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

 • Inwestycje

  Rozpocznie się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku

  Powiat pszczyński przystępuje do realizacji kluczowej inwestycji drogowej w Piasku. Gruntowna przebudowa obejmie ul. Studzienicką, a na skrzyżowaniu z ul. Katowicką i Dworcową powstanie rondo.

 • Ogólne

  mPotęga po raz ósmy. Dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki

  Podpatrywanie pszczelej matematyki, podchody w całym mieście, a może… wielki skok na kasyno jak w hollywoodzkim filmie? To wszystko można zrealizować dzięki mPotędze, programowi grantowemu Fundacji mBanku. Wniosek będzie można złożyć całkowicie online do 10 maja.