Wielkanoc 2021: życzenia dla Mieszkańców powiatu

- Mimo że będziemy spędzać Wielkanoc bardziej osobno niż razem, życzymy Państwu wspólnoty i wzajemnej życzliwości - podkreślają starosta Barbara Bandoła oraz przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego, Paweł Sadza.

- Pandemia przewartościowała nasze życie. Bardzo potrzebujemy teraz otuchy i nadziei. A czas Wielkanocy zawsze będzie znakiem, kiedy życie zwycięża śmierć, a dobro - zło. Wszystkim Mieszkańcom powiatu pszczyńskiego życzymy, by święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosły wiarę oraz nadzieję w lepsze, normalne jutro - życzą przedstawiciele samorządu powiatu pszczyńskiego.

• Zdrowie

Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na stronie internetowej podatki.gov.pl.

Kondolencje

Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Pawła Skupina, zasłużonego trenera pszczyńskich lekkoatletów.