Nowa strona internetowa komunikacji powiatowej

Internauci znajdą tu rozkłady jazdy wszystkich linii autobusowych kursujących na terenie powiatu pszczyńskiego wraz z wygodną wyszukiwarką połączeń. Strona powstała w oparciu o standardy ułatwiające osobom z niepełnosprawnościami dostęp do publikowanych treści.

Laptop, na którym otwarta jest nowa strona internetowa komunikacji powiatowej oraz telefon z otwartą nową stroną internetową.

Pod adresem www.komunikacja.powiat.pszczyna.pl otwiera się w nowym oknie od 29 marca działa nowa wersja strony internetowej komunikacji autobusowej na terenie powiatu pszczyńskiego.

Znajdziemy tu aktualne rozkłady jazdy 16 linii autobusowych, kursujących przez powiat pszczyński. To linie powiatowe, komercyjne oraz gminne. Nowością jest wygodna wyszukiwarka trasy, za pomocą której wybieramy interesująca nas linię, przystanek oraz godzinę odjazdu, po czym wyświetla się informacja o interesującym nas kursie. Wszystkie rozkłady jazdy zamieszczone zostały także w wersji do druku.

Na stronie znajdziemy cenniki biletów, informację o przewoźnikach, komunikaty oraz przejście do aplikacji "Kiedy przyjedzie", dzięki której poznamy faktyczny, a nie planowany czas przyjazdu autobusu na dany przystanek.

Strona jest teraz responsywna co oznacza, że można swobodnie korzystać z niej zarówno na komputerze, laptopie, smartfonie czy tablecie. Dopasowuje się ona automatycznie do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Naszym zamysłem było stworzenie witryny w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści zgodnie z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Grafika nowej strony nawiązuje do wyglądu uruchomionej początkiem roku nowej witryny powiatu pszczyńskiego.

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.