Nowa strona internetowa komunikacji powiatowej

Internauci znajdą tu rozkłady jazdy wszystkich linii autobusowych kursujących na terenie powiatu pszczyńskiego wraz z wygodną wyszukiwarką połączeń. Strona powstała w oparciu o standardy ułatwiające osobom z niepełnosprawnościami dostęp do publikowanych treści.

Laptop, na którym otwarta jest nowa strona internetowa komunikacji powiatowej oraz telefon z otwartą nową stroną internetową.

Pod adresem www.komunikacja.powiat.pszczyna.pl otwiera się w nowym oknie od 29 marca działa nowa wersja strony internetowej komunikacji autobusowej na terenie powiatu pszczyńskiego.

Znajdziemy tu aktualne rozkłady jazdy 16 linii autobusowych, kursujących przez powiat pszczyński. To linie powiatowe, komercyjne oraz gminne. Nowością jest wygodna wyszukiwarka trasy, za pomocą której wybieramy interesująca nas linię, przystanek oraz godzinę odjazdu, po czym wyświetla się informacja o interesującym nas kursie. Wszystkie rozkłady jazdy zamieszczone zostały także w wersji do druku.

Na stronie znajdziemy cenniki biletów, informację o przewoźnikach, komunikaty oraz przejście do aplikacji "Kiedy przyjedzie", dzięki której poznamy faktyczny, a nie planowany czas przyjazdu autobusu na dany przystanek.

Strona jest teraz responsywna co oznacza, że można swobodnie korzystać z niej zarówno na komputerze, laptopie, smartfonie czy tablecie. Dopasowuje się ona automatycznie do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Naszym zamysłem było stworzenie witryny w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści zgodnie z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Grafika nowej strony nawiązuje do wyglądu uruchomionej początkiem roku nowej witryny powiatu pszczyńskiego.

• Zdrowie

Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na stronie internetowej podatki.gov.pl.

Kondolencje

Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Pawła Skupina, zasłużonego trenera pszczyńskich lekkoatletów.