Ogólne

Powiat pszczyński solidarny z Białorusią

25 marca białoruskie społeczeństwo, a zwłaszcza środowisko niezależnej opozycji demokratycznej, celebrują Dzień Wolności Białorusi. W geście solidarności powiat pszczyński przyłączył się do akcji #LightForBelarus.

Grafika. Zdjęcie Starostwa Powiatowego w Pszczynie z nakładką biało-czerwono-białej flagi Białorusi. Tekst: solidarni z Białorusią.

Dzień Wolności Białorusi to święto nieuznawane przez panujący tam rząd, ale obchodzone przez białoruską opozycję i obywateli, którzy w ten sposób demonstrują swoje przywiązanie do wolności.

Dziś wieczorem, w geście solidarności z białoruskimi sąsiadami, którzy od wielu miesięcy z odwagą i determinacją upominają się o swoje swobody demokratyczne, budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie zostanie podświetlony na biało.

- Kolor biały to symbol nowego początku, rozpoczęcia życia z czystą kartą. Życzymy białoruskiemu społeczeństwu, aby wolność, o którą walczy stała się faktem - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Zdrowie

  Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

  Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

 • Ogólne

  Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

  Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na stronie internetowej podatki.gov.pl.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Pawła Skupina, zasłużonego trenera pszczyńskich lekkoatletów.