Powiat pszczyński solidarny z Białorusią

25 marca białoruskie społeczeństwo, a zwłaszcza środowisko niezależnej opozycji demokratycznej, celebrują Dzień Wolności Białorusi. W geście solidarności powiat pszczyński przyłączył się do akcji #LightForBelarus.

Grafika. Zdjęcie Starostwa Powiatowego w Pszczynie z nakładką biało-czerwono-białej flagi Białorusi. Tekst: solidarni z Białorusią.

Dzień Wolności Białorusi to święto nieuznawane przez panujący tam rząd, ale obchodzone przez białoruską opozycję i obywateli, którzy w ten sposób demonstrują swoje przywiązanie do wolności.

Dziś wieczorem, w geście solidarności z białoruskimi sąsiadami, którzy od wielu miesięcy z odwagą i determinacją upominają się o swoje swobody demokratyczne, budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie zostanie podświetlony na biało.

- Kolor biały to symbol nowego początku, rozpoczęcia życia z czystą kartą. Życzymy białoruskiemu społeczeństwu, aby wolność, o którą walczy stała się faktem - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.

• Bezpieczeństwo

Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.