Zamiatarka na mokro wyjechała na drogi powiatowe i wojewódzkie

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie prowadzi akcję pozimowego sprzątania dróg. Kurz, pył, błoto i inne zanieczyszczenia usuwane są na mokro. Zamiatarka wyposażona jest w system PM10, dzięki czemu pył jest pochłaniany i nie rozprzestrzenia się wokół.

W nocy ulicą jedzie zamiatarka, która czyści drogę z zanieczyszczeń.

Na drogi powiatu pszczyńskiego wyjechała zamiatarka, która usuwa zalegające zanieczyszczenia. Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie utrzymuje nie tylko drogi powiatowe, ale także drogi wojewódzkie w graniach naszego powiatu na podstawie zawartego porozumienia z Zarządem Województwa Śląskiego.

- Drogi, przy których jest duży ruch, zmiatamy nocą, żeby nie powodować dodatkowych uciążliwości dla kierowców. Na drogach zalega dużo zanieczyszczeń, dlatego pozimowe zamiatanie wymaga dwukrotnego przejechania danego odcinka - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Drogi zamiatane są na mokro, a sprzęt wyposażony jest w system PM 10 zmniejszający emisję pyłów i cząstek, co pomaga poprawić jakość powietrza.

Warto dodać, że sprzęt do zamiatania ulic jest własnością jednostki organizacyjnej powiatu pszczyńskiego. Zamiatarka została zakupiona w połowie 2019 roku za 300 tys. zł, a jej obsługą zajmują się pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg. Wcześniej powiat zlecał prace porządkowe na drogach, jednak ich koszt wzrósł kilkukrotnie. Teraz ulice zamiatane są z większą częstotliwością, co wpłynęło na poprawę standardu utrzymania dróg na terenie powiatu. PZD zamierza zamiatać drogi cztery razy w roku.

• Zdrowie

Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na stronie internetowej podatki.gov.pl.

Kondolencje

Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Pawła Skupina, zasłużonego trenera pszczyńskich lekkoatletów.