Zdrowie

Powiat przekazał 1 mln zł na wsparcie bieżącej działalności szpitala

Pszczyński szpital już drugi rok funkcjonuje w pandemii. To ciężki okres dla wielu placówek, które są zmuszone ograniczać i odwoływać zabiegi, co powoduje trudności z płynnym finansowaniem funkcjonowania. Powiat pszczyński przekazał 1 mln zł na wsparcie bieżącej działalność Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Budynek szpitala powiatowego w Pszczynie, wysoki, żółta elewacja. Obok tablica informacyjna o wejściu dla pieszych i wjeździe dla kierowców.

- Zarząd spółki i dyrekcja szpitala czynią starania, żeby szpital finansował się w pełni. Niezależnie od tego, potrzebne jest kolejne wsparcie dla placówki. Dlatego przekazaliśmy 1 mln zł na bieżącą działalność placówki - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Powiat pszczyński konsekwentnie realizuje plan remontu budynku zgodnie z przygotowaną dokumentacją remontowo-budowlaną. Aktualnie w szpitalu wykonywane są kolejne prace związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym.

Od 2018 roku, kiedy szpital prowadzi powiatowa spółka Centrum Przedsiębiorczości, powiat pszczyński wydatkował kilkanaście milionów złotych na inwestycje, remonty, zakupy sprzętu i wsparcie bieżącej działalności Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

• Zdrowie

Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

• Zdrowie

Nabór do zespołów szczepiących w punkcie szczepień masowych

Lekarze oraz pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne osoby posiadające kwalifikacje do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać chęć pracy w zespołach szczepiących punktu szczepień masowych tworzonego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.