Zdrowie

Powiat przekazał 1 mln zł na wsparcie bieżącej działalności szpitala

Pszczyński szpital już drugi rok funkcjonuje w pandemii. To ciężki okres dla wielu placówek, które są zmuszone ograniczać i odwoływać zabiegi, co powoduje trudności z płynnym finansowaniem funkcjonowania. Powiat pszczyński przekazał 1 mln zł na wsparcie bieżącej działalność Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Budynek szpitala powiatowego w Pszczynie, wysoki, żółta elewacja. Obok tablica informacyjna o wejściu dla pieszych i wjeździe dla kierowców.

- Zarząd spółki i dyrekcja szpitala czynią starania, żeby szpital finansował się w pełni. Niezależnie od tego, potrzebne jest kolejne wsparcie dla placówki. Dlatego przekazaliśmy 1 mln zł na bieżącą działalność placówki - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Powiat pszczyński konsekwentnie realizuje plan remontu budynku zgodnie z przygotowaną dokumentacją remontowo-budowlaną. Aktualnie w szpitalu wykonywane są kolejne prace związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym.

Od 2018 roku, kiedy szpital prowadzi powiatowa spółka Centrum Przedsiębiorczości, powiat pszczyński wydatkował kilkanaście milionów złotych na inwestycje, remonty, zakupy sprzętu i wsparcie bieżącej działalności Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

• Zdrowie

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

• Zdrowie

Ruszyła infolinia powiatowego punktu szczepień w hali POSiR w Pszczynie

Od poniedziałku, 19 kwietnia osoby, które chcą uzyskać informacje na temat szczepień w organizowanym przez powiat pszczyński punkcie szczepień powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, mogą dzwonić pod jeden z dwóch dostępnych numerów telefonów.