Ogólne

Zdjęcia z wystawy A. Grynpetera na licytacjach dla Arka i Filipka

W grupach licytacyjnych dla Arkadiusza Porwoła i Filipka Cholewy pojawiły się kolejne licytacje zdjęć, które można było oglądać podczas wystawy Andrzeja Grynpetera w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.

Alejka w pszczyńskim parku pokryta złotymi liśćmi.
fot. Andrzej Grynpeter

Przez kilka ostatnich tygodni w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” można było oglądać wystawę „Fotospacer przez 2020 r”. - Andrzej Grynpeter, świetny fotograf i dokumentalista związany z naszym regionem uchwycił wyjątkowe miejsca na mapie naszego powiatu. Teraz w Państwa domach może zawisnąć fotografia wykonana przez pana Andrzeja, wydrukowana w dużym formacie. Dochód z licytacji zasili zbiórki na leczenie naszych mieszkańców - pana Arkadiusza Porwoła i Filipka Cholewy - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Wydawałoby się, że rok w którym zabroniono nam wychodzić z domów, nawet do pustego lasu, będzie stracony dla fotografującego. Okazało się, że był to czas najlepszy na samotne wyprawy do miejsc dalekich i bliskich, w rodzinnych stronach, do kręcenia się wokół komina. Rower i aparat - ten zestaw okazał się być najlepszym połączeniem i przeciwstawieniem się pandemii - mówi autor fotografii, Andrzej Grynpeter, który zaproponował, by zdjęcia trafiły na licytacje naszych mieszkańców..

41-letni Arkadiusz Porwoł z Wisły Wielkiej jest tatą dwójki małych dzieci, mężem cudownej żony. Choruje na nowotwór, który zaatakował jego mózg. To glejak wielopostaciowy IV stopnia - najbardziej złośliwa forma nowotworu mózgu. Dzięki wsparciu wielu osób zebrał już prawie 750 tys. zł na immunoterapię w Kolonii, która dała mu szansę na dalsze życie. Jednak aby mógł kontynuować leczenie, trzeba uzbierać jeszcze niemal 400 tys. zł.

8-miesięczny Filipek jest mieszkańcem gminy Pszczyna. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Nie potrafi samodzielnie utrzymać główki, ma problemy z jedzeniem stałych pokarmów. Różnice pomiędzy nim, a rówieśnikami stają się coraz bardziej widoczne. Filipkowi ciężko podnosić rączki i nóżki, bardzo szybko się męczy. Jego słabe ciało potrzebuje lekarstwa, które mu pomoże. A najdroższy lek świata kosztuje 9,5 mln zł.

Fotografie są dwustronnie zadrukowane na płytach PCV o wymiarze 1x1 m i grubości 5 mm. Do montażu przygotowane są dwa otwory do zawieszenia, ale możliwe jest również zastosowanie innej techniki. Systematycznie będą trafiać na grupy licytacyjne Arka Porwoła i Filipka Cholewy. Zachęcamy do licytowania!

Aktualnie trwające licytacje:

Trzecia licytacja w grupie Pomóż Arkowi wygrać życie otwiera się w nowym oknie - dla Arka Porwoła

Trzecia licytacja w grupie Załoga Filipka kontra SMA otwiera się w nowym oknie - dla Filipka Cholewy

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Zdrowie

  Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

  W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

 • Inwestycje

  Rozpocznie się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku

  Powiat pszczyński przystępuje do realizacji kluczowej inwestycji drogowej w Piasku. Gruntowna przebudowa obejmie ul. Studzienicką, a na skrzyżowaniu z ul. Katowicką i Dworcową powstanie rondo.

 • Ogólne

  mPotęga po raz ósmy. Dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki

  Podpatrywanie pszczelej matematyki, podchody w całym mieście, a może… wielki skok na kasyno jak w hollywoodzkim filmie? To wszystko można zrealizować dzięki mPotędze, programowi grantowemu Fundacji mBanku. Wniosek będzie można złożyć całkowicie online do 10 maja.