Zdjęcia z wystawy A. Grynpetera na licytacjach dla Arka i Filipka

W grupach licytacyjnych dla Arkadiusza Porwoła i Filipka Cholewy pojawiły się kolejne licytacje zdjęć, które można było oglądać podczas wystawy Andrzeja Grynpetera w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.

Alejka w pszczyńskim parku pokryta złotymi liśćmi.
fot. Andrzej Grynpeter

Przez kilka ostatnich tygodni w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” można było oglądać wystawę „Fotospacer przez 2020 r”. - Andrzej Grynpeter, świetny fotograf i dokumentalista związany z naszym regionem uchwycił wyjątkowe miejsca na mapie naszego powiatu. Teraz w Państwa domach może zawisnąć fotografia wykonana przez pana Andrzeja, wydrukowana w dużym formacie. Dochód z licytacji zasili zbiórki na leczenie naszych mieszkańców - pana Arkadiusza Porwoła i Filipka Cholewy - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Wydawałoby się, że rok w którym zabroniono nam wychodzić z domów, nawet do pustego lasu, będzie stracony dla fotografującego. Okazało się, że był to czas najlepszy na samotne wyprawy do miejsc dalekich i bliskich, w rodzinnych stronach, do kręcenia się wokół komina. Rower i aparat - ten zestaw okazał się być najlepszym połączeniem i przeciwstawieniem się pandemii - mówi autor fotografii, Andrzej Grynpeter, który zaproponował, by zdjęcia trafiły na licytacje naszych mieszkańców..

41-letni Arkadiusz Porwoł z Wisły Wielkiej jest tatą dwójki małych dzieci, mężem cudownej żony. Choruje na nowotwór, który zaatakował jego mózg. To glejak wielopostaciowy IV stopnia - najbardziej złośliwa forma nowotworu mózgu. Dzięki wsparciu wielu osób zebrał już prawie 750 tys. zł na immunoterapię w Kolonii, która dała mu szansę na dalsze życie. Jednak aby mógł kontynuować leczenie, trzeba uzbierać jeszcze niemal 400 tys. zł.

8-miesięczny Filipek jest mieszkańcem gminy Pszczyna. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Nie potrafi samodzielnie utrzymać główki, ma problemy z jedzeniem stałych pokarmów. Różnice pomiędzy nim, a rówieśnikami stają się coraz bardziej widoczne. Filipkowi ciężko podnosić rączki i nóżki, bardzo szybko się męczy. Jego słabe ciało potrzebuje lekarstwa, które mu pomoże. A najdroższy lek świata kosztuje 9,5 mln zł.

Fotografie są dwustronnie zadrukowane na płytach PCV o wymiarze 1x1 m i grubości 5 mm. Do montażu przygotowane są dwa otwory do zawieszenia, ale możliwe jest również zastosowanie innej techniki. Systematycznie będą trafiać na grupy licytacyjne Arka Porwoła i Filipka Cholewy. Zachęcamy do licytowania!

Aktualnie trwające licytacje:

Trzecia licytacja w grupie Pomóż Arkowi wygrać życie otwiera się w nowym oknie - dla Arka Porwoła

Trzecia licytacja w grupie Załoga Filipka kontra SMA otwiera się w nowym oknie - dla Filipka Cholewy

Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.