Funkcjonariusze wręczą maseczkę. Akcja powiatu pszczyńskiego i policji

W weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie będą wręczać mieszkańcom naszego powiatu maseczki ochronne. To wspólna akcja profilaktyczna powiatu pszczyńskiego i pszczyńskiej jednostki.

Starosta i koemndat policji stoją w pomieszczeniu, na stole stoją opakowania z jednorazowymi maseczkami.

Uświadamianie, że zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej jest konieczne, jeżeli chcemy wyjść z trzeciej fali pandemii. To cel akcji profilaktycznej, którą w weekend przeprowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Pszczynie.

Starosta Barbara Bandoła przekazała komendantowi powiatowemu policji w Pszczynie, mł. insp. Grzegorzowi Bonalskiemu 200 sztuk jednorazowych, trójwarstwowych masek medycznych. - Wszyscy jesteśmy już zmęczeni przedłużającą się pandemią, a w dodatku od jutra lockdown zostaje rozszerzony na cały kraj. Docierają do nas sygnały o osobach, które nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, dlatego postanowiłam przekazać kilkaset maseczek na potrzeby akcji profilaktycznej. Policjanci będą działać prewencyjnie i tłumaczyć, że stosowanie się do ograniczeń to kwestia odpowiedzialności oraz troski o siebie i innych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Akcja będzie prowadzona w ciągu najbliższych kilku dni. Starosta podkreśla, że możliwe jest przekazanie większej ilości maseczek, jeśli będzie taka potrzeba. Maseczki powiat otrzymał z Agencji Rezerw Strategicznych.

• Zdrowie

Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na stronie internetowej podatki.gov.pl.

Kondolencje

Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Pawła Skupina, zasłużonego trenera pszczyńskich lekkoatletów.