Szkoły wykorzystują czas epidemii na odnawianie sal lekcyjnych

W szkołach powiatowych prowadzone są prace remontowe. W salach zostanie zamontowany także nowy sprzęt i rolety okienne.

Sala lekcyjna z odmalowanymi ścianami.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema oraz w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie trwa malowanie m.in. sal lekcyjnych i pracowni. - Odnawiamy pomieszczenia dla uczniów i z niecierpliwością czekamy na ich powrót - mówi Renata Dyrda, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Wykorzystując czas, kiedy szkolne mury są puste w I Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie pomalowane zostały ściany w dwóch salach historycznych i polonistycznej, a także pokój nauczycielski oraz pomieszczenie szkolnego radiowęzła. Odmalowana zostanie także pracownia językowa. W kilku klasach wymienione zostały podłogi, zaś w sali polonistycznej i językowej zamontowane zostaną monitory interaktywne.

W budynku warsztatów szkolnych PZS nr 1 w Pszczynie pracownicy szkoły własnymi siłami malują salę wykładową, korytarz oraz toalety. Pomalowane zostały także ściany pracowni obrabiarek CNC. Niedługo w budynku szkoły przy ul. Kopernika w oknach pojawią się nowe rolety, zakupione ze środków Rady Rodziców.

- Jakość kształcenia to jedno, ale bardzo ważne jest także zapewnienie odpowiednich warunków, w jakich uczy się młodzież. Szkoły powiatowe nie marnują ani chwili i maksymalnie wykorzystują czas epidemii na przeprowadzenie prac remontowych - mówi wicestarosta Damian Cieszewski.

• Oświata

Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

W ramach trzeciej edycji projektu "Uczyć po europejsku" kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie miała możliwość uczestniczenia w zagranicznych kursach językowych realizowanych w ramach akredytacji Erasmusa.

• Oświata

Absolwenci „Samochodówki” odnoszą sukcesy

Paulina Łakota i Miłosz Puchałka, absolwenci technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” uplasowali się na czołowych miejscach w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu.