Inwestycje

Remont mostu w Suszcu idzie do przodu

W Suszcu w ciągu ul. Piaskowej trwa przebudowa obiektu mostowego. Zbliżają się do końca roboty związane z przebudową i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych wiaduktu.

Most w trakcie przebudowy. Robotnicy pracujący na wiadukcie.

Końcem września ubiegłego roku rozpoczęła się przebudowa obiektu mostowego w Suszcu. Przeprowadzona ekspertyza wykazała utratę nośności obiektu. Ulica Piaskowa to droga dojazdowa do terenów po kopalni „Krupiński”. Zachowanie jej przejezdności ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego tego miejsca.

Dobiegają końca prace związane z przebudową i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych wiaduktu. Do wykonania pozostała część robót związanych z konstrukcją obiektu oraz nawierzchnią jezdni i chodników po obu stronach wiaduktu.

Wartość prac związanych z przebudową obiektu mostowego w ciągu ul. Piaskowej wyniesie ok. 2,4 mln zł. Powiat pszczyński na realizację zadania pozyskał dofinansowanie m.in. z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

-To kosztowna inwestycja i potężne zadanie logistyczne. Przebudowa mostu w Suszcu realizowana jest na chwilę obecną zgodnie z harmonogramem. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Przebudową zajmuje się wybrana w drodze przetargu Eurovia Polska S.A.

• Inwestycje

Spowolnią ruch przy placówkach oświatowych

Koniec z rozwijaniem niedozwolonych prędkości przy placówkach oświatowych w Studzienicach i Rudziczce. Na prośbę rodziców i rad sołeckich powstają tu wyniesione przejścia dla pieszych.

Rusza budowa 600 m chodnika w Krzyżowicach

Powiat pszczyński przystąpił do trzeciego etapu budowy chodnika w Krzyżowicach. Początkiem kwietnia została podpisana umowa na realizację zadania, a 9 kwietnia wykonawcy przekazano plac budowy.

Przebudowa drogi w Pawłowicach

Ulica Wodzisławska w Pawłowicach, której zarządcą jest powiat pszczyński zostanie przebudowana na odcinku niemal 1 km. Inwestorem prac jest Jastrzębska Spółka Węglowa KWK „Pniówek”.