Oświata

Uczniowie mogą wziąć udział w kolejnych powiatowych konkursach

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie przygotowało dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych kolejne edycje dwóch powiatowych konkursów. Termin składania prac upływa 15 kwietnia.

POPP w Pszczynie zachęca uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu pszczyńskiego do udziału w tegorocznych edycjach konkursów powiatowych. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w konkursie historycznym, a także filozoficzno-literackim „Jak żyć?”. Termin składania prac upływa 15 kwietnia. Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe oraz okazjonalne dyplomy.

Więcej informacji na temat konkursów znajduje się w regulaminach zamieszczonych na stronie Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie otwiera się w nowym oknie.

W ubiegłym roku szkolnym, mimo zawieszenia zajęć stacjonarnych propozycja udziału w konkursach spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Serdecznie zapraszamy!

Plakat. Na górze gipsowe twarze filozofów. Pod spodem nazwa konkursu "Jak żyć".

[Treść plakatu: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w VIII Powiatowym Konkursie Filozoficzno-Literackim "Jak żyć?". Szczegóły na www.popppszczyna.pl otwiera się w nowym oknie ]

Plakat. Na górze stara fotografia podzielona na plastry miodu. Przedstawia skupisko ludzi na ulicy. Na dole informacja na temat konkursu historycznego.

[Treść plakatu: XIX Powiatowy Konkurs Historyczny. Tematy - Plebiscyt - III Powstanie Śląskie 1921. Terminy składania prac do 15 kwietnia 2021. Biuro Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 7, tel. 32 210 24 98 lub 517 067 500. Szczegóły na www.popppszczyna.pl otwiera się w nowym oknie ]

(źródło: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie)

Zainteresuj się nauką

15 kwietnia rusza druga edycja Pszczyńskiego Forum Nauki. Bogaty program oraz udział wybitnych popularyzatorów nauki pozwala mieć pewność, że będzie to inspirujący czas.

• Oświata

Ósmoklasisto, wybierz powiatową szkołę ponadpodstawową

Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Pszczyna, czy bardziej odległe miasta? Te i inne pytania wciąż zadaje sobie wielu ósmoklasistów. Warto zapoznać się z ofertą szkół powiatowych na rok szkolny 2021/22. Dokumenty do placówek będzie można składać od 17 maja.

Międzynarodowa Konferencja PILGRIM

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie był organizatorem VII Międzynarodowej Konferencji PILGRIM online. W powiecie pszczyńskim obecnie jest łącznie 13 placówek, które przyłączyły się do Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM