Ogólne

Liczby pandemicznego roku

Dokładnie rok temu dowiedzieliśmy się o pierwszym w Polsce potwierdzonym przypadku koronawirusa. W naszym powiecie pierwsze zakażenie wykazano 45 dni później, 18 kwietnia.

Koronavirus test

W powiecie pszczyńskim od początku pandemii do 4 marca 2021 r.:

 • 4831 zakażeń potwierdzonych
 • 90 mieszkańców zmarło

- Dla jednych to tylko liczby. Dla innych dramaty i konieczność zmierzenia się z utratą bliskiej osoby. Życzę Państwu dużo zdrowia. Obyśmy wracali wreszcie do normalności - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Warto podać także dane dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie pszczyńskim:

 • liczba wykonanych szczepień 3 456
 • liczba szczepień 2 dawką ogółem 1 211

Dane: Ministerstwo Zdrowia

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Zdrowie

  Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

  W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

 • Inwestycje

  Rozpocznie się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku

  Powiat pszczyński przystępuje do realizacji kluczowej inwestycji drogowej w Piasku. Gruntowna przebudowa obejmie ul. Studzienicką, a na skrzyżowaniu z ul. Katowicką i Dworcową powstanie rondo.

 • Ogólne

  mPotęga po raz ósmy. Dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki

  Podpatrywanie pszczelej matematyki, podchody w całym mieście, a może… wielki skok na kasyno jak w hollywoodzkim filmie? To wszystko można zrealizować dzięki mPotędze, programowi grantowemu Fundacji mBanku. Wniosek będzie można złożyć całkowicie online do 10 maja.