Bezpieczeństwo

Bezpieczniej z aplikacją STOP COVID

Aplikacja STOP COVID ProteGO Safe to obok noszenia muszeczki, zachowania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem.

Niebieski plakat, na którym zamieszczono telefon z otwartą aplikacją stopCOVID. W tle kontury osób połączonych ze sobą prostymi liniami. Na plakacie informacja: Pokonajmy razem koronawirusa! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo z aplikacją stopCOVID ProteGo Safe. Zainstaluj już dziś.

O aplikacji

STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników. Wasza prywatność jest dla nas najważniejsza.

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.

Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego już dziś ściągnij, uruchom aplikację - dbaj o siebie i innych.

Ściągnij, uruchom - dbaj o siebie i innych

Aplikacja STOP COVID to realne wsparcie w walce z koronawirusem. Dzięki niej mamy szansę szybciej wrócić do normalności.

Jak to działa?

STOP COVID działa w oparciu o technologię Bluetooth. Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli je znajdzie, a kontakt naszego telefonu z telefonem innej osoby potrwa przynajmniej 15 minut i będzie miał miejsce w odległości mniejszej niż 2 metry - zapamięta go na 14 dni.

Jeśli w tym czasie właściciel któregoś z urządzeń zachoruje, użytkownicy aplikacji, z którymi się spotkał, otrzymają powiadomienie. Wszystko to całkowicie anonimowo. Wasza prywatność jest dla nas priorytetem - dlatego aplikacja STOP COVID nie korzysta z żadnych danych.

Powiadomienie nie oznacza, że jesteś zakażony, ani że musisz poddać się kwarantannie. Jeśli je otrzymasz, zachowaj ostrożność - pomożesz w ten sposób zahamować rozprzestrzenianie się choroby.

Jak zainstalować i uruchomić aplikację?

To proste. Całość zajmie Ci tylko kilka chwil.

Krok 1. Pobierz aplikację STOP COVID ze sklepu z aplikacjami - znajdziesz go na pulpicie swojego telefonu.

Krok 2. Zaraz po pobraniu, uruchom ją w swoim telefonie - nie musisz podawać żadnych danych.

Krok 3. Pamiętaj, aby włączyć system monitorowania ryzyka - telefon podpowie Ci jak to zrobić.

Jeśli chcesz, regularnie wypełniaj dziennik zdrowia i test oceny ryzyka. Nie musisz, ale warto to robić. To już wszystko. Resztę aplikacja zrobi za Ciebie. Przez cały czas będzie działać w tle.

Co zrobić w przypadku zachorowania?

Jeśli wynik Twojego testu na koronawirusa okaże się pozytywny, skontaktuje się z Tobą telefonicznie pracownik Centrum Kontaktu. Zapyta między innymi o to, czy korzystasz z aplikacji. Jeśli tak, przekaże Ci unikalny numer PIN. Jak go użyć?

Krok 1. Na głównym widoku aplikacji kliknij „Więcej”.

Krok 2. Wybierz sekcję „Moje dane”.

Krok 3. Kliknij „Przekaż dane”.

Krok 4. Wprowadź 6-cyfrowy numer i zatwierdź przyciskiem „Przekaż informacje”.

Najpóźniej w ciągu doby, na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miałeś kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, wyświetli się odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w takiej sytuacji zrobić.

Jeśli nie chcesz czekać na telefon, wolisz działać, to Ty możesz zadzwonić do Centrum Kontaktu i poprosić o PIN: 22 250 01 15.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz zgłosić problem techniczny, napisz na: protego@mc.gov.pl

Plakat informacyjny na niebieskim tle. Pokonajmy razem koronawirusa.

[Treść plakatu:] Pokonajmy razem koronawirusa

ZASŁANIAJ USTA I NOS

 • unikaj dotykania maseczki podczas jej używania,
 • niewłaściwe stosowanie maseczek może zwiększyć ryzyko infekcji;

ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ 1,5 m

 • unikaj dużych skupisk ludzkich;

CZĘSTO MYJ RĘCE

 • min. 30 sekund wodą z mydłem,
 • lub dezynfekuj je środkiem na bazie alkoholu (60%);

ZAINSTALUJ APLIKACJĘ STOP COVID ProteGo Safe

 • ostrzega przed kontaktem z osobą zakażoną,
 • jest bezpłatna i w pełni bezpieczna.

DBAJ O SIEBIE I INNYCH!
Więcej informacji na www.gov.pl/stopcovid otwiera się w nowym oknie

(źródło: gov.pl / Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Bezpieczeństwo

  Zjadliwa grypa ptaków w powiecie

  Na terenie powiatu pszczyńskiego potwierdzono ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Mimo że choroba jest niegroźna dla ludzi, może skutkować uśmierceniem drobiu w gospodarstwach i dużymi stratami dla hodowców drobiu.

 • Bezpieczeństwo

  "Świeć Przykładem" w Dniu Kobiet

  W poniedziałek, 8 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie wraz z dziennikarzami Radia Bielsko i Radia Express oraz przedstawicielami lokalnych mediów pojawią się w ośmiu punktach na terenie powiatu pszczyńskiego w ramach akcji "Świeć Przykładem".