Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Inwestycje na drogach wojewódzkich

Na prośbę Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Zarząd Dróg Wojewódzkich przysłał sprawozdanie z realizacji inwestycji na drogach wojewódzkich w mijającej kadencji (2007 – 2010) na terenie naszego powiatu.

Wartość zadań realizowanych w tym okresie wyniosła ok. 106,8 mln zł (wobec 12,5 mln zł w kadencji 2003 – 2006). Najważniejsze z tych zadań, to, oczywiście, budowa przejazdu pod torami PKP w Pszczynie (57,25 mln zł), trwająca przebudowa ul. Bielskiej do ronda przy ul. Cieszyńskiej (16 mln zł), naprawa nawierzchni dróg od Ćwiklic po Górę w kilku etapach (ok. 14 mln zł), chodnik w Łące i Starej Wsi (ok. 3,1 mln zł), remont drogi wojewódzkiej w Pawłowicach (2 mln zł) oraz na odcinku z Pruchną (ok. 4,1 mln zł), remont mostów na DW 931 (ok. 6,5 mln zł). Do tej łącznej kwoty nie wliczono projektu obwodnicy północnej Pszczyny (na ukończeniu), modernizacji drogi wraz z budową chodników w Suszcu, dokumentacji uzupełniającej obwodnicy Pawłowic i planowanego remontu drogi Brzeźce – Pawłowice. To znów kwoty wielomilionowe.
Ostatnie 4 lata był to więc okres największych w ostatnich kilkunastu latach inwestycji na drogach wojewódzkich w powiecie pszczyńskim.

Inne wiadomości

  • Żubrowisko Festival

    Już tylko dni do Żubrowisko Festival. Zapraszamy w sobotę do Łąki

    Już w sobotę, 20 czerwca, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące koło Pszczyny ponownie stanie się rockowym sercem regionu. Przed nami 23. edycja Żubrowisko Festival. Na uczestników czekają koncerty czołowych artystów polskiej sceny rockowej, festiwalowe strefy tematyczne, oferta gastronomiczna, pole namiotowe oraz wyjątkowa atmosfera.

  • Oświata

    Ósmoklasiści z wizytą w pszczyńskim Starostwie

    Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego uczniowie coraz intensywniej odliczają dni do wakacji. W tym przedwakacyjnym okresie ósmoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce, w towarzystwie nauczycielek, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

  • Bezpieczeństwo

    Trzeci film w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”

    Powiat Pszczyński wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie publikuje serię filmów edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz przypomnienie najważniejszych zasad.