Ogólne

Witamy na nowej stronie internetowej powiatu

Nowa wersja naszej strony internetowej ma ułatwić wyszukiwanie interesujących informacji, procedur związanych z załatwianiem spraw w Starostwie Powiatowym w Pszczynie czy pobieranie druków wniosków. Strona powstała w oparciu o standardy ułatwiające osobom z niepełnosprawnościami dostęp do publikowanych treści.

Laptop na brązowym biurku, a na nim położony telefon. Otwarta strona internetowa powiatu pszczyńskiego.

W pierwszej kolejności opracowany został całkiem nowy projekt graficzny i przeniesione treści oraz zdjęcia z poprzedniej witryny. Strona jest teraz responsywna co oznacza, że można swobodnie korzystać z niej zarówno na komputerze, jak i laptopie, smartfonie czy tablecie. Dopasowuje się ona automatycznie do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Naszym zamysłem było stworzenie witryny w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści zgodnie z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Uszeregowaliśmy informacje i pogrupowaliśmy je w bardziej czytelny sposób do zakładek. Nowa strona ma bardziej przyjazną nawigację oraz ulepszoną funkcjonalność.

Mamy nadzieję, że nowa witryna będzie dla Państwa czytelna, ale przede wszystkim będzie dostarczać najważniejszych i sprawdzonych informacji o sposobie załatwiania spraw w starostwie oraz o działaniach podejmowanych przez powiat pszczyński.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą nową stroną. Jesteśmy otwarci na Państwa uwagi i sugestie. Prosimy o przesyłanie ich na adres: biurorzecznika@powiat.pszczyna.pl

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości