Mistrzostwa Świata z udziałem zawodników UKS Krupiński Suszec - Konwa Bike

Zawodnicy UKS Krupiński Suszec - Konwa Bike już w ten weekend wystartują w Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym.

Ubrudzony od błota kolarz w sportowym stroju i kasku na rowerze.
Marek Konwa zdobył złoty medal podczas mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, fot. Tomek Ferenc

Troje zawodników UKS Krupiński Suszec - Konwa Bike wystartuje w najbliższy weekend w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Ostende (Belgia). Marek Konwa, Patryk Kostecki oraz Małgorzata Mazurek zostali zgłoszeni przez Polski Związek Kolarski do wyścigu seniorów. Jako pierwsza, bo w sobotę do rywalizacji ruszy Małgorzata Mazurek, dla której będzie to debiut w tak wielkiej wydarzeniu.

- Mistrzostwa Świata zawodowców to dla każdego kolarza przełajowego najważniejsza impreza. Przełaj to dyscyplina nieolimpijska, nic więc dziwnego, że wszyscy skupiają się na tym wyścigu. Będzie to mój debiut na tym poziomie, a jako rywalki będę miała absolutne gwiazdy tej dyscypliny. Wiem, że będzie to piekielnie ciężki wyścig, ale bez względu na wynik obiecuję, że dam z siebie wszystko - mówi Małgorzata Mazurek, zawodniczka UKS Krupiński Suszec - Konwa Bike.

Na niedzielę zaplanowano wyścig Elity Mężczyzn, do którego zgłoszono trzech Polaków. Wymienieni wcześniej Marek Konwa i Patryk Kostecki, a także zawodnik z naszego regionu, Mariusz Michałek z JBG2 CryoSpace.
Najbardziej doświadczony w stawce, Marek Konwa w ubiegłą niedzielę po raz dziewiąty z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski. Styl w jaki to zrobił oraz forma jaką Marek Konwa ostatnio prezentuje pozwala mieć nadzieję na solidny wynik, który pchnie krajowy przełaj do przodu. Zawodnik UKS Krupiński Suszec - Konwa Bike w przeszłości był już medalistą Mistrzostw Świata - w 2010 roku w czeskim Taborze zdobył brąz w kategorii młodzieżowej.

- Jestem w wysokiej formie, szczerze mówiąc, chyba w najlepszej od kilku lat. Mam na niedzielny wyścig swoje cele i postaram się je w 100% zrealizować. Belgia to jednak mekka światowego kolarstwa przełajowego, jestem pewien że to będzie ciężka rywalizacja. Szkoda tylko, że wszystkie wyścigi odbędą się bez kibiców. Ściganie w Belgii przy kilkudziesięciu tysiącach widzów i atmosfera jaka tu panuje przy okazji takich imprez sprawia, że dla samej tej atmosfery warto tam być - mówi Marek Konwa, zawodnik UKS Krupiński Suszec - Konwa Bike.

Krajowy sezon praktycznie zakończył się przed tygodniem Mistrzostwami Polski. Dla przypomnienia, jego start miał miejsce 24 października wyścigiem Pucharu Polski w Suszcu. Droga jaką przez ten czas przebyli zawodnicy Krupińskiego oraz ich zaangażowanie w treningi sprawiły, że za kilkadziesiąt godzin staną na starcie Mistrzostw Świata. Wyjazd zawodników nie byłby możliwy, gdyby nie hojność sponsorów - Wylewki Anhydrytowe Mariusz Miguła oraz dystrybutora sprzętu i akcesoriów rowerowych firmy Force Bike.

Wyścigi Elity Kobiet i Mężczyzn ze względu na obostrzenia Covid-19 odbywać się będą bez udziału kibiców. Można je będzie zobaczyć na kanale Eurosport w sobotę o godzinie 15.15, a także w niedzielę o tej samej porze.

(źródło: Kolarze Krupiński)

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.