Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz świadczonej od zeszłego roku bezpłatnej mediacji.

Rollup dotyczący porad prawnych. Obok na ścianie tablica informacyjna planu pszczyńskiego starostwa. W tle korytarz.
Z nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie pszczyńskim mieszkańcy mogą korzystać od początku 2016 roku

W powiecie pszczyńskim nieodpłatne porady udzielane są w sześciu punktach mieszczących się na terenie każdej z gmin: Pszczyna, Pawłowice, Kobiór, Suszec, Goczałkowice-Zdrój i Wola (gmina Miedźna). W Pszczynie i w Pawłowicach porad prawnych udzielają adwokaci i radcy prawni wskazani przez Okręgową Radę Adwokatów oraz Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych.

W Pszczynie pomocy udzielają: radca prawny Agnieszka Nowakowska-Długosz, adwokat Małgorzata Pieczka, radca prawny (mediator) Iwona Plinta-Kiera, adwokat Małgorzata Nowok i radca prawny Karolina Gasz-Solich.

W Pawłowicach można skorzystać z porad prawnych: adwokat Małgorzaty Nowok, adwokat (mediator) Izabeli Lach-Barteczki, radcy prawnego Michała Karsta, adwokata Przemysława Gątarza oraz radcy prawnego (mediatora) Piotra Banacha.

W gminach: Goczałkowice-Zdrój, Suszec, Kobiór oraz Miedźna porad udziela Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną porady udzielane są wyłącznie telefonicznie. Praca punktów nieodpłatnych porad prawnych zostanie wznowiona na dotychczasowych zasadach z chwilą ustania zagrożenia związanego z COVID-19.

Aby uzyskać darmową poradę prawną wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 449 23 78 i zarezerwować termin. W umówionym dniu z numeru zastrzeżonego zadzwoni adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Pobierz: Harmonogram oraz rozmieszczenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Pszczyńskiego w 2021 r., format pliku: DOCX, rozmiar: 16.71 KB

Dbają o nasze dziedzictwo

Najstarszy przegląd zespołów ludowych na Górnym Śląsku odbył się już po raz 48. W sobotę, 18 maja czerwca pszczyński skansen rozbrzmiewał ludową muzyką, wszystko za sprawą Spotkań pod Brzymem.