Ogólne

Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie sportu. Trwa nabór wniosków

Zawodnicy, trenerzy oraz działacze sportowi z powiatu pszczyńskiego jeszcze do 31 stycznia mogą starać się o nagrody za szczególny wkład w rozwój sportu. Nagrody Starosty Pszczyńskiego zostaną przyznane po raz drugi.

Zdjęcie grupowe przedstawia laureatów Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie sportu wraz z starostą, wicestarostą i dyrektorem POSiR w Pszczynie. Nagrodzeni stoją na scenie w kilu rzędach, a w tle widać siatkę i halę sportową..

Nagrody przyznawane są zawodnikom i trenerom osiągającym wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym oraz działaczom sportowym za szczególny wkład w rozwój sportu w minionym roku kalendarzowym.

W powiecie pszczyńskim nie brakuje wyróżniających się sportowców. Potwierdziły to przyznane w 2020 roku po raz pierwszy Nagrody Starosty Pszczyńskiego, które trafiły do 36 osób. - Nagrody pieniężne dla sportowców to nie tylko podziękowanie za godne reprezentowanie naszego powiatu na arenach sportowych, ale też docenienie ciężkiej pracy, jaką sportowcy, trenerzy i działacze wkładają w przygotowanie do zawodów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Do wyróżnienia można zgłaszać zawodników, trenerów oraz działaczy sportowych reprezentujących klub sportowy lub stowarzyszenia sportowe z siedzibą na terenie powiatu pszczyńskiego lub będących jego mieszkańcami. Wystarczy wypełnić załączony poniżej wniosek wraz z uzasadnieniem zawierającym dokładny opis osiągnięć kandydata do nagrody.

Do wniosku należy dołączyć potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę lub właściwy organ kopię dokumentu stwierdzającego osiągnięcie danego wyniku sportowego w przypadku, gdy typowanym do nagrody jest zawodnik lub trener.

Gotowy wniosek wraz z oświadczeniem kandydata ze zgodą na przetwarzanie jego danych osobowych należy składać do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, 43-200 Pszczyna do 31 stycznia 2021 roku. Decyduje data wpływu do urzędu.

Wyłonienie laureatów nagród nastąpi najpóźniej do 31 marca.

Do pobrania:
Uchwała nr XV/163/20 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 29 stycznia 2020 r., format pliku: PDF, rozmiar: 548.13 KB
Uchwała nr XVII/182/20 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 22 kwietnia 2020 r., format pliku: PDF, rozmiar: 197.24 KB
Wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Pszczyńskiego, format pliku: ODT, rozmiar: 10.99 KB

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Zdrowie

  Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

  W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

 • Inwestycje

  Rozpocznie się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku

  Powiat pszczyński przystępuje do realizacji kluczowej inwestycji drogowej w Piasku. Gruntowna przebudowa obejmie ul. Studzienicką, a na skrzyżowaniu z ul. Katowicką i Dworcową powstanie rondo.

 • Ogólne

  mPotęga po raz ósmy. Dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki

  Podpatrywanie pszczelej matematyki, podchody w całym mieście, a może… wielki skok na kasyno jak w hollywoodzkim filmie? To wszystko można zrealizować dzięki mPotędze, programowi grantowemu Fundacji mBanku. Wniosek będzie można złożyć całkowicie online do 10 maja.