Zupa Wigilijna trafi do potrzebujących

W niedzielę, 20 grudnia powiat pszczyński wspólnie z OSP Pszczyna dostarczy do pszczyńskich jadłodzielni 150 litrów wigilijnej zupy pieczarkowej. Będą też inne świąteczne przysmaki.

Strażacy z kotła rozlewają zupę do słoików.

Od lat przed świętami na pszczyńskim rynku serwowana jest tradycyjna Zupa Wigilijna, którą może poczęstować się każdy mieszkaniec. W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią wigilijna zupa trafi do potrzebujących w inny sposób.

Powiat pszczyński wspólnie z OSP Pszczyna dostarczy aż 150 litrów pieczarkowej do pszczyńskich jadłodzielni znajdujących się w trzech lokalizacjach: przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej oraz kościele pw. Wszystkich Świętych, a także przy Domu Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy (budynek byłego domu dziecka) przy ul. Paderewskiego 3 w Pszczynie.

- W najbliższą niedzielę, 20 grudnia napełnimy słoiki pyszną zupa pieczarkową, która pomiędzy godziną 10.00 a 11.00 trafi do lodówek pszczyńskich jadłodzielni. Do punktów zostaną przekazane także bochenki chleba i paczki ze świątecznymi piernikami. Tradycja rozlewania Zupy Wigilijnej ma w naszym powiecie wiele lat, a w czasie pandemii myślimy przede wszystkim o potrzebujących. Wspieramy także lokalne piekarnie i cukiernie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Organizatorami akcji są: powiat pszczyński i Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczynie, partnerami: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Pszczynie, Uprawa Pieczarek Świerkot z Wisły Wielkiej oraz Producent Marchwi Dzida Produkt z Goczałkowic-Zdroju.

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wysikaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.