Telefoniczne porady, czyli jak przygotować się do rozmowy z prawnikiem
Aby skorzystać z darmowych porad prawnych i obywatelskich, wystarczy wcześniej zadzwonić i umówić się na termin porady telefonicznej. Warto jednak wcześniej rzetelnie przygotować się do rozmowy z adwokatem, radcą prawnym lub doradcą obywatelskim, którzy dołożą wszelkich starań, aby rozwiązać problem.
.jpg)
Od 24 marca nieodpłatne porady prawne i obywatelskie udzielane są telefonicznie i warto do takiej rozmowy wcześniej rzetelnie się przygotować. Spontaniczna rozmowa z adwokatem, radcą prawnym lub doradcą obywatelskim nie jest najlepszym pomysłem.
Odpowiednie przygotowanie pozwoli nie tylko na sprawne uzyskanie porady, ale także maksymalne skorzystanie z poradnictwa prawnego i obywatelskiego. Przed przystąpieniem do rozmowy telefonicznej należy przygotować kartkę i długopis oraz dokumenty dotyczące sprawy ułożone w porządku chronologicznym. Warto zapisać wszystkie okoliczności sprawy i przygotować listę pytań, których nie należy bać się zadawać prawnikowi.
W umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski - należy punktualnie odebrać od niego telefon oraz zapewnić sobie czas i warunki do swobodnego przeprowadzenia rozmowy.
Przypominamy, że od 25 maja mieszkańcy nie muszą już przesyłać wniosku o uzyskanie porady na odległość ani oświadczenia. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 449 23 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz ustalić termin porady.
Z darmowej pomocy adwokatów i radców mogą skorzystać osoby uprawnione, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniający innych osób w ciągu ostatniego roku.
.jpg)
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego