Spotkanie z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniu 27 lipca 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się spotkanie z Wiceministrem Rolnictwa Kazimierzem Plocke - Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W trakcie spotkania poruszono tematy związane z uprawami GMO, dopłatami bezpośrednimi, programem Rozwoju Obszarów Wiejskich, mówiono także o szansach rozwoju biogazowni rolniczych.

W spotkaniu wzięli udział: senator RP Sławomir Kowalski, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Piotr Spyra, Starosta Powiatu Pszczyńskiego Józef Tetla, Przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego Eugeniusz Pająk oraz zaproszeni goście. Podczas potkania zasłużeni rolnicy otrzymali odznaki honorowe "Zasłużeni dla rolnictwa".
Z powiatu pszczyńskiego zostali odznaczeni Pan Jan Kurczyk z Wisły Małej, Pan Grzegorz Świerkot z Kryr, Pan Michał Nabagło z Krzyżowic, Pani Wiesława Kłosek z Golasowic oraz z powiatów sąsiednich: Pan Paweł Gajdzik z Jastrzębia Bzia, Pan Eryk Cimała z Żor Osin, Pan Arnold Lapczyk z Zbytkowa, Pan Piotr Czakon z Drogomyśla, Pani Grażyna Niemczyk z Zabłocia, Pan Andrzej Pastucha z Pruchnej.

• Środowisko

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego o przymrozkach. Stopień zagrożeń: 1.

Zostań rodziną zastępczą

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych dla dzieci, które nie znajdują w swoim domu właściwej opieki.