Zdrowie

Zmiana organizacji ruchu chorych w szpitalu

Jak informuje dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie, Marcin Leśniewski, w placówce przeprowadzana jest zmiana organizacji ruchu chorych. Wszystko po to, by chronić placówkę przed przypadkami zakażenia.

Namiot przed szpitalem

W ubiegłym tygodniu przed Izbą Przyjęć szpitala w Pszczynie, podobnie jak przed większością placówek w województwie, pojawił się namiot, który będzie wykorzystywany do izolacji pacjentów podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Jeżeli do placówki zgłosi się chory z podejrzeniem zakażenia, właśnie w tym namiocie będzie oczekiwał na transport do szpitala zakaźnego.

- W szpitalu tworzymy strefy wolne od wirusa i strefy przewidziane jako te, które będą strefami skażonymi. To wszystko robimy po to, aby możliwie długo chronić szpital przed zakażeniem, bo jesteśmy placówką dla chorych niedotkniętych COVID-19 - tłumaczy dr n. med. Marcin Leśniewski.

• Zdrowie

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

• Zdrowie

Ruszyła infolinia powiatowego punktu szczepień w hali POSiR w Pszczynie

Od poniedziałku, 19 kwietnia osoby, które chcą uzyskać informacje na temat szczepień w organizowanym przez powiat pszczyński punkcie szczepień powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, mogą dzwonić pod jeden z dwóch dostępnych numerów telefonów.