Dotacja dla kościoła

Na pierwszy konkurs ogłoszony przez powiat o udzielenie dotacji na remonty zabytków wspłynęły 2 wnioski, lecz tylko wniosek Parafii w Brzeźcach spełnił wymagania, stąd też Rada Powiatu przyznała 5000 zł na restaurację kościoła. W budżecie powiatu zostało jeszcze na ten cel 5000 zł, dlatego ogłoszony został kolejny konkurs. Pozostała kwota, jeśli będą wnioski, przyznana zostanie na sierpniowej sesji Rady Powiatu. Dodać wypada, że po majowej powodzi ucierpiały kościoły w Górze, zaś szczególnie w Ćwiklicach, gdzie prace remontowe mogą trwać długo i będą kosztowne.

• Środowisko

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego o przymrozkach. Stopień zagrożeń: 1.

Zostań rodziną zastępczą

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych dla dzieci, które nie znajdują w swoim domu właściwej opieki.