Statutowe oczekiwania

30 czerwca br. Rada Powiatu dokonała zmian w statucie pszczyńskiego szpitala w kilku sprawach. Najistotniejsza jednak może być ta grupa zmian, która stworzy możliwość prawną pokrywania przez pacjentów ubezpieczonych kosztów swojego leczenia w szpitalu w trzech przypadkach:

1. jeżeli świadczenia nie zostały ujęte w koszyku świadczeń gwarantowanych
2. jeżeli są wykonywane poza limitem określonym dla danego świadczeniodawcy przez NFZ
3. jeślch standard jest wyższy niż zakontraktowany ze świadczeniodawcą przez NFZ
Te zmiany dają dodatkową gwarancję pacjentom do nieograniczonego prawa ochrony własnego życia i zdrowia, także poprzez możliwość legalnej zapłaty za usługę zdrowotną. W związku z tym, że być może nasz szpital jest pierwszym lub jednym z pierwszych w woj. śląskim, który wprowadził takie zmiany, musi poczekać na opinię Wydziału Prawnego Wojewody. To trwa z regułu około miesiąca.

• Środowisko

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego o przymrozkach. Stopień zagrożeń: 1.

Zostań rodziną zastępczą

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych dla dzieci, które nie znajdują w swoim domu właściwej opieki.