Powiat pszczyński - podstrona

Komunikacja publiczna

Zmiany w komunikacji

Na części linii na terenie powiatu pszczyńskiego wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego. Po zawieszeniu lekcji w szkołach i wprowadzeniu przez część pracodawców pracy zdalnej zainteresowanie transportem publicznym jest mniejsze.

Autobus powiatowej linii podjeżdża pod stanowisko przy powiatowy centrum przesiadkowym.

W związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 część komercyjnych przewoźników, realizujących kursy na terenie powiatu pszczyńskiego poinformowało o zmianach w rozkładach jazdy. Od 17 marca rozkład jazdy jak w ferie obowiązywał będzie również na powiatowych liniach.

Poniżej zamieszczamy informacje o zmianach w rozkładach jazdy, zgłoszone przez komercyjnych przewoźników oraz dotyczące linii powiatowych. Szczegółowe rozkłady jazdy oraz bieżące informacje dostepne są na stronie www.komunikacja.powiat.pszczyna.pl otwiera się w nowym oknie

Od 23 marca do odwołania na wszystkich liniach Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej (linie A, B, C, D1, D2, F1 i F2) od poniedziałku do piątku będzie obowiązywał rozkład jazdy jak w dni wolne od nauki szkolnej.

Przewoźnicy linii Pszczyna - Jawiszowice - Pszczyna oraz Pszczyna - Wola - Pszczyna ograniczyli funkcjonowanie do następujących godzin:
kierunek Jawiszowice - Pszczyna godz. 6:10, 7:10,14:30, 15:50
kierunek Pszczyna - Jawiszowice godz. 6:45, 7:45, 15:15, 16:25
kierunek Pszczyna - Wola godz. 6:37, 7:50, 15:40, 17:25
kierunek Wola - Pszczyna godz. 5:08, 6:58, 14:58, 16:43.

Do odwołania zawieszone zostało kursowanie autobusu na linii dalekobieżnej Rybnik - Zakopane - Rybnik.

Od 17 marca do odwołania kursy powiatowych linii (Pszczyna - Pawłowice - Pszczyna oraz Pszczyna - Żory - Pszczyna) realizowane będą jak w okresie ferii letnich i zimowych oraz szkolnych przerw świątecznych, czyli nie będą realizowały kursów:
Pszczyna - Pawłowice: godz. 6:05, 12:37
Pawłowice - Pszczyna: godz. 6:50, 13:20
Pszczyna - Żory: godz. 7:05
Żory - Pszczyna: godz. 6:15.

Oznacza to, że na linii żorskiej codziennie realizowanych będzie 11 zamiast 12 kursów, a na linii pawłowickiej - 11 zamiast 13 (wszystkie tam i powrót).

Przewoźnik obsługujący powiatowe linie podjął działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz pasażerom w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Jak informuje, wszystkie autobusy przechodzą codzienną dezynfekcję jonizatorem, każdy kierowca został wyposażony w jednorazowe rękawiczki, ręczniki oraz płyn dezynfekcyjny. Przewoźnik zalecił również, by ograniczyć czas spędzony w poczekalni oraz na dyspozytorni do minimum.

Od 18 do 27 marca przewoźnik realizujący kursy na linii Pszczyna - Czechowice-Dziedzice (przez Goczałkowice-Zdrój) zawiesza wszystkie kursy.

Przewoźnik obsługujący linię autobusową Pszczyna - Strumień poinformował, że od 18 do 25 marca (z możliwością przedłużenia) będzie realizował pięć kursów dziennie w każdym kierunku:
do Strumienia - 5:42, 7:30, 14:35, 15:30, 16:30
do Pszczyny - 5:17 , 6:07, 7:55, 15:00, 16:00

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Komunikacja publiczna

    Odblaski na Dzień bez Samochodu

    22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. W akcję promocji alternatywnych form przemieszczania się kolejny rok z rzędu włączył się Powiat Pszczyński.

  • Komunikacja publiczna

    Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

    Zgodnie z Zarządzeniem nr 39/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 4 października 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany załącznika nr 1 „Wykazu Przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie Powiatu Pszczyńskiego” i ustanowieniu nowych przystanków autobusowych na terenie gmin Goczałkowice Zdrój oraz Pszczyna, zostały przeprowadzone w okresie od 1 do 9 sierpnia 2023 r. konsultacje społeczne.