Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Starosta Pszczyński oraz Burmistrz Pszczyny serdecznie zapraszają do udziału w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, Które odbędą się 3 maja 2010 r. w Pszczynie. Obchody rozpocznie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wszystkich Św. w Pszczynie.

Program obchodów:
10.30 – Kościół pw. Wszystkich Świętych – Msza św. w intencji Ojczyzny
11.30 – złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową Urzędu Miejskiego
15.00 – „Przeszłość to dziś” – happening historyczny pod Honorowym Patronatem Burmistrza Pszczyny

Burmistrz Pszczyny Starosta Pszczyński
Krystian Szostak Józef Tetla

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.