Powiat pszczyński - podstrona

Przedsiębiorczość

Forum Przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego

Starosta Pszczyński Barbara Bandoła wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Pszczynie serdecznie zapraszają do udziału w pierwszym w tym roku spotkaniu w ramach Forum Przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego, które odbędzie się już 1 marca br. o godz. 10:00 w Sali narad w Starostwie Powiatowym w Pszczynie przy ul. 3 Maja 10.

III Forum Przzedsiębiorców

Spotkanie jest kontynuacją szkoleń, których tematyka miała na celu wsparcie przedsiębiorców w zakresie nowelizacji przepisów. W poprzednich latach tego typu inicjatywy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i gościliśmy kilkadziesiąt firm. I tym razem chcemy stworzyć okazję do uzupełnienia potrzebnej wiedzy związanej ze zmieniającymi się przepisami, a także umożliwić skonsultowanie ważnych dla Państwa zagadnień z kluczowymi partnerami rynku pracy.

Podczas tegorocznego Forum planujemy udział:

ZUS-u:
„E-akta, skrócenie przechowywania akt pracowniczych od 1 stycznia 2019 r. Prowadzenie dokumentacji pracowniczej -reguły obowiązujące od 1 stycznia 2019 r."

Izby Skarbowej w Pszczynie:
„Nowelizacja przepisów podatkowych 2019 - VAT, CIT, PIT"

Funduszu Górnośląskiego w Katowicach:
„Jak wyjść na rynki zagraniczne? Wsparcie rozwoju firm w obszarze internacjonalizacji - oferta sieci Enterprise Europe Network"
„Działalność pożyczkowa Funduszu Górnośląskiego S.A."

Straży Granicznej w Bielsku-Białej:
„Warunków wjazdu i pobytu cudzoziemca na terenie Rzeczypospolitej"

Serdecznie zapraszamy do udziału w Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, zainteresowanych udziałem prosimy o potwierdzenie swojej obecności pod adresem email pup@pup-pszczyna.pl lub telefonicznie 032 210 27 42 do dnia 28 lutego 2019 r. do godziny 14.00.

Inne wiadomości

 • Przedsiębiorczość

  Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

  Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

 • Przedsiębiorczość

  Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

  Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

 • Przedsiębiorczość

  Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

  Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.