Warsztatowe szkolenia z "Małych Projektów"

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” serdecznie zaprasza na drugie spotkanie informacyjne z zakresu „Małych projektów”, mające tym razem charakter warsztatowy.

Tematyka szkolenia:

„Pisanie wniosków i kompletowanie załączników w ramach tzw. Małych Projektów - warsztaty”.

Celem warsztatów jest przygotowanie wnioskodawców do złożenia wniosków w ramach tzw. Małych Projektów, odpowiadających przepisom prawa i wytycznym. Chcemy, aby warsztaty przyczyniły się do skutecznego pozyskania przez Państwa środków z Un Europejskiej na projekty przyczyniające się do poprawy jakości życia na obszarach wiejskich powiatu pszczyńskiego.

Warsztaty będą podejmować następujące zagadnienia:
1) Sposób wypełniania wniosku.
2) Kwalifikowalność projektów i wydatków.
3) Logika interwencji - wyznaczenie celów, powiązanie celów z działaniami.
4) Budżet projektu (plan finansowy operacji) i jego powiązanie z działaniami.
5) Opis projektu i jego znaczenia dla rozwoju LGD Ziemia Pszczyńska.
6) Zestawienie rzeczowo - finansowe (wraz z opisem zadań)
7) Przygotowanie załączników.

Harmonogram szkoleń w poszczególnych gminach:
1. Gmina Goczałkowice Zdrój: 27 kwiecień 2010r., g. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach Zdroju, ul. Szkolna 13.
2. Gmina Kobiór: 29 kwiecień 2010r., g.18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobiórze, ul. Centralna 16.
3. Gmina Pawłowice: 30 kwietnia.2010r., g.18.00 w Urzędzie Gminy Pawłowice, ul. Zjednoczenia 60.
4. Gmina Pszczyna: sołectwa: Łąka, Wisła Wielka, Wisła Mała, Brzeźce, Poręba, Studzionka: 10.05.2010r., g. 18.00 w Urzędzie Miasta w Pszczynie, ul. Rynek 2. ( sala konferencyjna)
5. Gmina Suszec: 11 maja 2010r., g. 18.00 w Sali sesyjnej Urzędu Gminy w Suszcu, ul. Lipowa 1.
6. Gmina Pszczyna, sołectwa: Czarków, Piasek, Studzienice, Jankowice, Ćwiklice, Rudołtowice: 12.05.2010r., g.18.00 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach, ul. Kasztanowa 9.
7. Gmina Miedźna: 13 maja 2010r., g. 18.00 w Sali sesyjnej Urzędu Gminy w Miedźnej, ul. Wiejska 131.
Ekspertem prowadzącym spotkanie będzie Pan Roman Gruszczyk.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w szkoleniu!

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.