Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

KOMUNIKAT

Na podstawie § 8 pkt 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2006r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. Nr 191, poz. 1415) w dniu 22 kwietnia 2010r. o godzinie 12:00 na terenie powiatu pszczyńskiego zostanie przeprowadzony wojewódzki testu sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmów: powietrznego i o skażeniach.

W przypadku pojawienie się realnego zagrożenia na terenie województwa w dniu planowanego treningu, np. zagrożenie powodziowe, katastrofa z udziałem NSCh lub innego, zagrażającego większemu obszarowi województwa, trening zostanie odwołany.

Inne wiadomości

  • Ogólne

    Kulejące Anioły z podziękowaniem za piknik

    Prawie 3 tys. zł - to kwota, jaką udało się zebrać podczas Pikniku „Bezpieczny Powiat” zorganizowanego przez Powiat Pszczyński oraz Komendę Powiatową Policji w Pszczynie. Całość zostanie przeznaczona na rozbudowę Domu Kulejących Aniołów w Piasku, w którym uczy się i rehabilituje 103 podopiecznych z niepełnosprawnościami - dzieci od 3. roku życia, młodzież i dorośli.

  • Środowisko

    Ostrzeżenie hydrologiczne

    Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne 1. stopnia o gwałtownych wzrostach stanów wody.