Drogi powiatowe - inwestycje

1. W grudniu 2009 r. wyłoniono wykonawcę przebudowy ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej. Inwestycję wykona firma „Rolbud” z Radostowic za kwotę 4.500.000,12 zł.

2. W styczniu 2010 r. „Infrapol” z Rudy Śląskiej został wybrany na wykonawcę modernizacji ulic Wiejskiej, Bieruńskiej i Górnośląskiej z Miedźnej do Gilowic. Koszt inwestycji 5.540.761,75 zł. Do obu tych inwestycji powiat pozyskał dotacje unijne. Obydwie będą ukończone w tym roku, zaś rozpoczęte – jak tylko pogoda pozwoli.

Trwają również przetargi na drogach powiatowych, do których pozyskano dotację (50% kosztów) z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

1. Ulica Pszczyńska w Warszowicach (Pawłowicach) najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „Tolos” z Żor. Koszt zadania – 4.390.519,58 zł.
2. Ulica Szkolna w Goczałkowicach (od ronda do ul. Jeziornej) najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „Biegier” z Goczałkowic. Koszt zadania – 5.054.139,40 zł.
3. Ulica Św. Jana w Suszcu- przetarg wygrała firma „Drogród” z Pszczyny. Koszt zadania – 2.317.801,92 zł.
4. Ulica Ruptawska z ul. Powstańców Śląskich w Pawłowicach (Pielgrzymowicach). Wykonawcy jeszcze nie wybrano . W 3 przypadkach procedury jeszcze trwają. W Suszcu podpisano już umowę z firmą.

Te cztery inwestycje też muszą być w br. wykonane i rozliczone. Goczałkowice, Suszec
i Pawłowice (Ruptawska i Powstańców Śląskich) będą je realizowały w imieniu powiatu, zaś Pszczyńską – powiat. Do każdej z nich gminy i powiat dokładały po 25% (lub gmina więcej – Suszec) środków własnych.

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.