Młodzi aktorzy z "Kórtyny" znów zachwycili

Ponad 600 widzów obejrzało spektakl "Kot w butach" przygotowany przez młodzieżową grupę teatralną Kórtyna z POPP w Pszczynie.

kot w butach

1 i 2 marca na scenie sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury swoje zdolności aktorskie zaprezentowali aktorzy - licealiści z I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie oraz ich młodsi koledzy i koleżanki z dziecięcej grupy teatralnej, która działa w POPP od października 2017 r. Opiekunem grupy i reżyserem przedstawienia jest Anna Masny. Scenografię z największą starannością przygotowała Anna Haka-Otręba, a zdjęcia wykonała Krysia Grzegorzek (uczennica I LO) i POPP. Spektakl obejrzały dzieci ze szkół powiatu pszczyńskiego, min. Czarkowa, Kobióra, Goczałkowic, Ćwiklic oraz pszczyńskich placówek oświatowych (SP1, SP2, SP4, SP5). Kórtyna wystąpiła aż pięciokrotnie, w tym raz dla społeczności lokalnej.

Prezentacja spektaklu była możliwa dzięki współpracy i przychylności dyrekcji PCKulu za co bardzo serdecznie dziękujemy. Podziękowania ślemy również do akustyków, którzy zapewnili profesjonalną obsługę wydarzenia.

Podziękowania składamy również rodzicom oraz dyrektorom szkół w których uczą się młodzi aktorzy.

W przedstawieniu wystąpili:
Kot w butach - Marek Blacha
Janek - Anna Zaremba
Księżniczka - Dominika Markiewicz
Królowa - Wiktoria Borowska
Król - Klaudia Milerska
Bracia/Dworzanie - Magdalena Dudek, Karolina Bagińska
Wieśniacy/Dworzanie - Monika Szpyrka, Zuzanna Grzyśka, Katarzyna Caban, Katarzyna Blacha, Martyna Nowak
Zajączki - Iga Masny i Maksymilian Wybrańczyk (uczniowie ZSP w Studzienicach.
Dzieci- Natalia Uchyła i Hanna Kielan (uczennice SP 2 w Pszczynie) i Maciej Pudełko (uczeń ZSP w Jankowicach).
Pomoc techniczna: Kinga Szema i Dominika Kremza.

Scenariusz i reżyseria - Anna Masny
Muzyka (fortepian) - Małgorzata Żmij (uczennica I LO im. B.Chrobrego)
Scenografia - Anna Haka-Otręba

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć na: https://www.facebook.com/POPPPSZCZYNA otwiera się w nowym oknie