Obchody 65-tej rocznicy "Marszu Śmierci"

Starosta Pszczyński, Burmistrz Pszczyny oraz Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Pszczynie serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 65. rocznicy Marszu Śmierci, które odbędą się we wtorek 19 stycznia br.

Program obchodów:

Złożenie wiązanek kwiatów oraz rocznicowe przemówienia
na mogiłach pomordowanych podczas „Marszu Śmierci”:

– godz. 10:00 w Miedźnej (cmentarz parafialny),
– godz. 11:00 w Pszczynie (tablica pamiątkowa przy ul. Bogedaina)
– godz. 12:00 w Suszcu (Łęg),
– godz. 12:40 w Studzionce (cmentarz parafialny),
– godz. 13:10 w Brzeźcach (cmentarz parafialny).

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.