Otwarty Turniej Strzelecki "O laur powstańca"

Otwarty Turniej Strzelecki „O laur powstańca” zorganizowany z okazji obchodów 90. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w ramach projektu Powstania śląskie w świadomości mieszkańców ziemi pszczyńskiej odbył się w Pszczynie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie w niedzielę 20 września 2009 r.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: osoby pełnoletnie i młodzież od 13 roku życia oraz dzieci poniżej 13 lat.

W kategor osób powyżej 13 lat zwyciężył Mamert Konieczny, drugie miejsce wystrzelał Roman Kloc, a trzecie Tomasz Drąszkowski. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary, a Mamert Konieczny dodatkowo uhonorowany został „Laurem powstańca”. Kolejne miejsca wywalczyli: Franciszek Pastuszka, Filip Zembok, Piotr Warzecha.

W kategor dzieci poniżej 13 lat zwyciężył Remigiusz Żyła, Radek Kalicki był drugi, a Faustyna Wieczorek trzecia.

Organizatorami turnieju byli: Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie , Urząd Miasta Pszczyna, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.