Komunikat ARiMR

Od 30 października do 12 grudnia 2013 r. można składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy z działania „Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych” finansowanego z PROW 2007-2013.

O takie wsparcie mogą starć się rolnicy, którzy ponieśli w 2012 lub 2013 roku straty w wyniku działania przynajmniej jednej z następujących klęsk żywiołowych: powódź, obsunięcie ziemi, wiosenne przymrozki, zniszczenia w uprawach spowodowane przez mróz, susza, deszcz nawalny, lawina, grad, huragan, uderzenie pioruna.
Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub za pośrednictwem osoby upoważnionej, w oddziale regionalnym lub biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce realizacji i inwestycji.
Można je także wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Szczegółowe informacje są dostępne poniżej:
Klęski żywiołowe - Komunikat w sprawie wniosków, format pliku: PDF, rozmiar: 265.97 KB

• Oświata

Maturzyści odebrali świadectwa

Prawie 450 uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Absolwentów żegnali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.