Wybrano wicestarostę i wiceprzewodniczącego rady

W dniu dzisiejszym odbyła się XXXIII sesja Rady Powiatu Pszczyńskiego. Dla uczczenia pamięci dotychczasowego wicestarosty Henryka Kolarczyka oraz I Premiera III RP Tadeusza Mazowieckiego rozpoczęła się minuta ciszy.

W związku z zaistniałą w ostatnich tygodniach sytuacją i koniecznością uzupełnienia składu osobowego Zarządu Powiatu starosta Paweł Sadza wniósł o wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego wyboru wicestarosty. Zaproponował na to stanowisko dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady Grzegorza Nogłego, którego następnie rada wybrała w głosowaniu tajnym.
Z uwagi na fakt, iż Grzegorz Nogły zrezygnował z  wcześniej pełnionej funkcji, dokonano również wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego, którym został radny Grzegorz Wanot.

• Oświata

Maturzyści odebrali świadectwa

Prawie 450 uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Absolwentów żegnali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

W trosce o zachowanie i promocję bogatego dziedzictwa

Powiat planuje przekazać 100 tys. zł na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach ziemi pszczyńskiej wpisanych do rejestru zabytków. Wnioski o dotacje można składać do 16 maja.