Orange Day w DPS w Pielgrzymowicach

25 czerwca i 29 lipca w Domu Pomocy Społecznej odbył się Piknik Letni w ramach Orange Day, Gośćmi spotkania byli m. in. Przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego Eugeniusz Pająk, Agata Tucka - Marek - inicjatorka pikniku oraz dyrektor Banku Spółdzielczego w Pawłowicach Monika Harazin.

W Orange Day wzięło udział 11 pracowników z trzech działów firmy farmaceutycznej GSK Commercial i ponad 40 dzieci.
Dobrą zabawę zapewniły dmuchane zjeżdżalnie i zamek, dmuchańce z grami i oczywiście spacery na koniach. Przebierane postacie Kubusia i Tygryska rozdawały baloniki, a wata cukrowa tego dnia była bez ograniczeń. Występ przygotowały również dzieci z DPS.
„Ideą Orange Day jest pomoc organizacjom pozarządowym i placówkom publicznym zlokalizowanym na terenie, na którym mieszkamy lub pracujemy. Jako wolontariusze poświęcamy swój czas i energię, by okazać pomoc i wsparcie potrzebującym z naszych lokalnych społeczności. Wzięcie udziału w Orange Day jest dobrowolne i przysługuje wszystkim pracownikom. Każdy pracownik GSK może przeznaczyć jeden dzień pracy w ciągu roku na pracę w charakterze wolontariusza ”- mówi Robert Domański, organizator ze strony wolontariuszy.
To już drugi raz, kiedy firma GSK wsparła działania na rzecz DPS w Pielgrzymowicach.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspierania działalności Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach i włączenia się w akcję organizacji stałych zajęć hipoterapii dla dzieci, ponieważ ze skromnych środków placówki na ten cel brakuje pieniędzy, a przy okazji pikniku przekonaliśmy się jak bardzo takich zajęć dzieci potrzebują.

Dom Pomocy Społecznej, ul. Golasowicka 15, Pielgrzymowice
Bank Śląski
nr konta 74 1050 1315 1000 0022 7897 8511
z dopiskiem hipoterapia lub inny cel

• Oświata

Maturzyści odebrali świadectwa

Prawie 450 uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Absolwentów żegnali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.