Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

X jubileuszowy Wielki Piknik za nami!

W minioną niedzielę w Pszczynie odbył się X Wielki Piknik Regiony Europy i Świata, zorganizowany przez Konsulat Republiki Słowenii w Mysłowicach. Uczestniczyli w nim również Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Pająk oraz Starosta Pszczyński Paweł Sadza. Z okazji jubileuszowej edycji imprezy, na ręce starosty wręczono podziękowania za coroczne zaangażowanie i pomoc w organizacji pikników.

Gościem honorowym pikniku był Aleksander Kwaśniewski, który otrzymał nagrodę „Orli Laur z Globem” za działalność na rzecz wzmacniania międzynarodowej integracji.
Wielki Piknik Regiony Europy i Świata na stałe wpisał się w kalendarz największych imprez plenerowych w naszym kraju, w której co rokdział bierze kilkadziesiąt tysięcy uczestników .
Oprócz występów na scenie artystów krajowych i zagranicznych, corocznym punktem programu są także prezentacje Ambasad, Konsulatów, regionów, miast, uczelni, przedsiębiorców nstytucji, które odbywają się na przygotowanych przez nich stoiskach.
W parku zamkowym wystąpili m.in. Marcin Daniec, gwiazda słoweńska Atomik Harmonik oraz gwiazda wieczoru – zespół Blue Cafe.
Całą imprezę uroczyście zakończył pokaz sztucznych ogni.

Inne wiadomości

  • Bezpieczeństwo

    Jak bezpiecznie korzystać z hulajnóg elektrycznych. Warsztaty w szkołach ponadpodstawowych

    Trwa kolejny etap kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”, realizowanej przez Powiat Pszczyński we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. Po warsztatach dla uczniów szkół podstawowych i szkoleniach dla nauczycieli działania profilaktyczne objęły młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu.

  • Ogólne

    Inauguracja II Festiwalu Zdrowia Psychicznego RAZEM w Pszczynie

    14 kwietnia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyła się konferencja inaugurująca II Festiwal Zdrowia Psychicznego RAZEM. Wydarzenie zgromadziło nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą - wszystkich tych, którzy każdego dnia mają realny wpływ na rozwój młodego pokolenia.

  • Ogólne

    Poznaj finalistów eliminacji Żubrowisko Festival

    25 kwietnia na rynku w Pszczynie w ramach Motoserca odbędzie się koncert finałowy eliminacji Żubrowisko Festival. Na scenie wystąpi pięć zespołów wybranych przez jury: Wishfulland z Łodzi, Blind Box z Elbląga, Lost In You z Radomia, Oneoff z Gdańska oraz Amber Attic z Pszczyny.