Niespodziewane narodziny żubra!

Dwa dni temu w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie urodził się kolejny żubr. Tym razem matką została najmłodsza żubrzyca, trzyletnia Placka, która trafiła do naszej zagrody w marcu ubiegłego roku. Ojcem malucha jest Plawiant.

Wydarzenie to jest miłą niespodzianką dla wszystkich, ponieważ najwięcej żubrów rodzi się zazwyczaj od maja do lipca. Przyjście na świat żubra w listopadzie jest dość rzadkim w świeci żubrów wydarzeniem.

Mały żubr jest w dobrej kondycj pozostaje pod stałą opieką weterynaryjną oraz pracowników zagrody. Młoda mama nie odstępuje „maleństwa” na krok i cały czas się nim opiekuje.

W najbliższym czasie na stronie internetowej www.zubry.pszczyna.pl otwiera się w nowym oknie zostanie ogłoszony konkurs na imię dla małego żubra. Tam też na bieżąco będzie można znaleźć informacje na temat nowego mieszkańca zagrody.

Zapraszamy również do odwiedzenia Pokazowej Zagrody Żubrów!

Źródło: Zagroda Żubrów

• Oświata

Maturzyści odebrali świadectwa

Prawie 450 uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Absolwentów żegnali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.